10 Kasım Resmi Çizimleri

10 Kasım Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk‘ün ölüm yılı olduğundan dolayı; Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası olarak anılmaktadır. Kolay Çizimler sitesi olarak bu önemli gün için hazırladığımız 10 Kasım Resmi Çizimleri ile ilgili çizimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz. ❤

Öncelik olarak yapacağımız çizimde; bu önemli günü en iyi şekilde ifade etmesi için Atatürk’ün Mezarının bulunduğu Anıtkabir‘i seçtik. Anıtkabir çizimini Bulutlar üzerinden çizip daha sonrasında merdivenler ile birleştirdik ve ortaya 10 Kasım’ı ifade eden bu özel çizimimizi oluşturduk.

Gelin ilk olarak Yukarıda sizlerle paylaştığım 10 Kasım Resmi Çizimini nasıl yaptığımızı Eğitimiz videomuzu izleyerek aynısını çizelim ve daha sonrasında farklı bir kaç örnek ile bu güne özel bir resim çizerek ölümsüzleştirelim!

10 Kasım Resmi Nasıl Çizilir?

En kolay şekilde bu çizimi yapabilmeniz için öncelik olarak düz ve yatay çizgilerle merdiven oluşturuyoruz ve basamaklar üzerine ATATÜRK yazıyoruz.

  • Merdiven Basamaklarının en üstüne Büyük bir bulut çizin.
  • Bulut içerisine Ay ve Yıldız çizimi yaparak Türk Bayrağı çizin.
  • Bulut üzerine Anıtkabir Çizimi yaparak çizimi tamamlayın.

Atatürk Siluet Çizimi

Daha önce Youtube KOLAY ÇİZİMLER kanalım için yapmış olduğum Atatürk Silueti çizimini sizlerle paylaşmak istedim. Çizim biraz zor fakat video üzerinden ekran görüntüsü alıp, çıktı alarak kopya kağıdıyla çizebilirsiniz. ?

https://www.youtube.com/watch?v=YLFe08ptzk4

Başa dön tuşu