3D Geometrik Şekil Çizimleri

Geometrik şekiller çizime yeni başlayanlar için temel çizim örneklerinden birisidir. Geometrik şekiller eğlenceli ve çizmesi kolaydır. Bir tasarımın parçası olarak veya sanat eserinizde ve hatta sadece eğlence için de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde kullanılabilirler.

Bu içeriğimizde Geometrik Şekillerin 3D yani 3 boyutlu çizimlerinin nasıl yapıldığını adım adım görsellerle açıklayacağız. Çizime yeni başlayanlar için çizimi oldukça kolay olan bu 3d çizim örnekleri izometrik yani çizime 30 veya 45 derecelik açılarla bakılarak çizilmiş örneklerdir.

3 Boyutlu Üçgen Piramit Çizimi

Sırasıyla Üçgen, Küp, Kare, Huni, Yuvarlak, 5 gen ve silindir çizim örneklerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kağıt ve çizim kalemleriniz hazır ise hadi gelin örneklere bakarak temel geometrik şekillerin çizimine başlayalım! 3D Piramit Çizimi

3D Üçgen Piramit Çizimi

3D Kare Çizimi

Çocuklar geometrik şekiller çizmenin basitliğini ve çeşitli şekillerde birleştirilebilmelerini severler. Herhangi bir renkte, herhangi bir tarzda ve herhangi bir ortamda çizilebilirler. Bu örneğimizde Mavi Renge boyanmış 3D Kare çizimi yer almaktadır.

3D Kare Çizimi

3 Boyutlu Kolay Silindir Çizimi

Geometrik şekiller, çocukların bir cetvel veya pusula kullanarak alıştırma yapmasının kolay bir yoludur. Geometrik çizimler oluşturmak için kullanılan düz çizgiler, çocukların bu araçları nasıl kullanacaklarını ve simetrik şekiller yapmayı öğrenmelerine yardımcı olabilir. 3 Boyutlu Kolay Silindir Çizimi

3 Boyutlu Kolay Silindir Çizimi

Bir parça kağıt ve biraz boya kalemi, keçeli kalem veya renkli kalemler alın. O zaman çizmeye başla! Şekilleri dilediğiniz kadar büyük veya küçük yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu