Adım adım Anime Karakterleri Çizimi

Anime izlemeyi veya manga çizgi roman okumayı seviyor musunuz? Birçok Anime hayranı, en sevdikleri karakterleri çizmekten zevk aldığını biliyorum. Bunun için sizlere kolay anime çizimleri rehberi oluşturdum.

Bu içeriğimizde sizlere ilk olarak Dilini Dışarı Çıkartmış bir Anime Karakterinin adım adım nasıl çizebileceğinizi öğreteceğim.

anime çizimleri

Genellikle bu tür çizimler Komedi ve Yaşamdan Kesitler içerikli anime filmlerinde görülen, az ciddi gözüken çizimlerdir. İlk olarak çizeceğimiz Anime Karakteri Dilini dışarı çıkartmış ve dudaklarının bir tarafına değdiren kız çizimidir. Yukarıdaki örnekte yer alan çizimi nasıl yapılacağını adım adım çizim rehberimizle öğrenebilirsiniz.

Adım adım Anime Karakteri Çizimi

Gerçekçi bir anime resmi çizmek isteyenler için 6 kolay adımda bir eğitim içeriği hazırladım. Karakalem ile anime resmi çizmek istiyorsanız aşağıda yer alan adım adım çizim rehberimizi ve açıklama olarak eklediğim notlara dikkat ederek kolay anime çizimi yapabilirsiniz.

adım adım anime çizimi

Adım 1 – Yüz ana hatlarını çizin

anime yüz çizimi

Çizim için belirli bir oran kullanmanız gerekmektedir. Yukarıdaki gibi kağıdı 8 kat oranına göre ayırın ve yüz ana hat çizimini yapın.

Adım 2 – Kulak Çizimini Yapın

anime kulak çizimi

Kulak çizimi için mavi renkte belirttiğimiz iki eğri çizerek kulak çizimini tamamlayın

Adım 3 – Saç Çizimini Yapın

anime saç çizimi

Saç çizimini örnekteki gibi başın üst kısmına (kırmızı renk ile gösterdiğim) yerleştirin ve daha büyük bir saç çizimi yaparak anime karakterimizin saç çizimini tamamlayın.

Adım 4 – Çizimi Tamamlayın!

anime karakteri nasıl çizilir

  • Çizimi tamamlamak için çizmiş olduğumuz saç kısmının içerisini karakalem ile gölgelendirme tekniği ile karalama yapın.
  • Daha sonra göz ve kaş kısımlarını belirginleştirmek için; kağıdın üzerine bastırarak daha belirgin çizgiler kullanın.
Başa dön tuşu