Çizime Yeni Başlayanlar için 100 Örnek

KolayCizimler.com tarafından hazırlanmış ve içerisinde Kolay Çizim Fikirlerinin bulunduğu yeni eğitim serimizin tadını çıkartın! İçerisinde adım adım çizim kılavuzlarının yer aldığı ve zor çizimleri en basit şekilde nasıl çizileceğini öğrenebilirsiniz. Örnek içerisinde bir çok Ressam ve Sanatçıların eserleri yer almaktadır ve bunları çizim rehberimizle çok kolay bir şekilde çizebileceksiniz.

Suluboya Çalışmaları

Çizim örneklerimize Suluboya ile yapılmış ve gerçekten güzel çizimlerin yer aldığı örnekler ile başlıyoruz. Sulu boya malzemesi için ilk olarak 12 setli Suluboya öneriyoruz. Bunun için Trendyol, Hepsiburada gibi çizim malzemeleri satan siteler üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Örneğin:

Suluboya Kağıdı

Bu çizimi yapabilmeniz için öncelik olarak bir Suluboya kağıdınızın olması gerekmektedir. Sulu boya kağıdı diğer kağıtlar arasındaki fark daha kalın ve ağır olmasıdır. Çünkü üzerine kalemden daha ıslak bir boya ile çizim yapacağımızdan dolayı kalın kağıt, Suluboyayı daha iyi emer.

Kuş Tüyü Çizimi

Tüy resmi çizimini 4 adımda çizimini yapıp tamamlayabilirsiniz. Bunun için öncelik olarak Çizim kaleminiz ile Tüy Çizimini yapıp daha sonrasında Mor rengin tonlarıyla sulu boyanız ile renklendirebilirsiniz.

kuş tüyü çizimi

Uğur Böceği Çizimi

Çizmekten keyif alacağınız diğer örneğimiz ise Uğur Böceği Çizimi. Öncelik olarak bir yuvarlak çizimi yapıp 3 parçaya bölerek Uğurböceğinin gövde çizimini yapıyoruz. Daha sonrasında Açık Pembe ve Kırmızı Suluboya ile renklendirerek çizimi tamamlıyoruz.

suluboya ile uğur böceği çizimi

Eğer hayvan çizmekten keyif alıyorsanız HAYVAN ÇİZİMLERİ sayfamızı ziyaret ederek daha fazla çizim örneğine ulaşabilirsiniz. 😊

Sulu Şeftali Çizimi

Yeterince çizim denemeleri yaptıysanız, bir sonraki seviyeye çıkma zamanı geldi. Suluboya seti alıp mis kokulu bir seştali ile gerçeğe yakın bir natürmort yaratmanın tam zamanı! Çizim ve Boyama Kalemlerimiz hazır ise; Yeni başlayanlar için adım adım çizim eğitimimize geçelim!

suluboya ile sulu şeftali çizimi

Ağaç Resmi Çizimi

Gerçekten sulu boyama seviyorsanız bu çizimi kesinlikle yapmanız gerekli! Öncelik olarak bir ağaç çizimi yapıp daha sonrasında Yeşil tonları ile ağaç boyamasını yapıyoruz.

Diğer çizimlere göre biraz zor olabilir, fakat aşağıdaki çizim adımlarını takip edere bu güzel çizimi kolaylıkla yapabileceğinizi düşünüyorum. Hadi çizime geçelim! 🎨😊

suluboya ağaç resmi çizimi

Noel Geyiği Çizimi

Yılbaşı günlerine az kaldı! Havaların soğuması ve kar yağışında çizilebilecek en güzel şey tabi ki Noel Baba ve yanındaki evcil hayvanı Ren Geyiğidir! 😊🎨

Bu çizim olan gerekli olan malzemelerin en başında Kuru Boya gelmektedir. Bunun için Trendyol ve Hepsiburada gibi alışveriş sitelerinde 24’lü Kuru Boya Setleri ile başlayabilirsiniz. Daha profesyonel bir şeyler arayanlar için 72′ li boya kalemi kullanabilirsiniz.

yılbaşı ren geyiği çizimi

Rengarenk Kuş Çizimi

Daha önce sizlerle 4 farklı KUŞ ÇİZİMİ hakkında adım adım çizim eğitimimi paylaşmıştım. Bunun için➡  Kolay Kuş Çizimleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu örneğimizde ise rengarenk kanat renklerinden oluşan ve bundan daha güzelini bulamayacağınız eşsiz bir Kuş Çizim örneğini sizlerle paylaşıyorum. Eğer yukarıdaki çizim eğitimlerimizi tamamladıysanız bu çizimi de biraz emek harcayarak çizebileceğinizi düşünmekteyim. 😊 Mükemmel bir Kuş Çizimi !

suluboya kuş çizimi

Romantik Kedi Çizimi

Birisine sevginizi ifade edebilmenin bir diğer yolu; Çizimler işe aşkını göstermektir. Biz bunun için sizlere KEDİ ÇİZİMİ başlığı altında çok güzel bir kalpli kedi çizimi hazırladık. 😊

Sevgilinizle, eşinizle veya dostunuzla en tatlı bağlılık duygunuzu ifade etmenize yardımcı olacak bir çizim örneği. Sadece Sevgililer Günü çizimleri için onu mutlu edebilirsiniz.

sevimli kedi çizimi

Başa dön tuşu