Güvercin Resmi Nasıl Çizilir?

Yetişkinler ve Çocuklar için; Gerçekçi bir Güvercin Resminin nasıl çizildiğini öğrenebilirsiniz. Adım Adım Güvercin Resmi Çizimi Eğitimi.

Uçan Kuş türlerinden birisi olan Güvercin Resmi çizimi 5 kolay adımda nasıl çizildiğini öğreneceğiz. Kolay Çizimler eğitimizi takip ederek çok kolay bir şekilde; Yukarıda sizlerle paylaştığım Güvercin Resminin aynısını çizebileceksiniz. 😊

Güvercin Çizimi yaparken ilk olarak kanat çiziminden başlıyoruz ve daha sonrasında kuyruk, gövde ve ayaklarını çizerek tamamlıyoruz.

Çizim için kalemleriniz ve renklendirme için Pastel Boya, Sulu Boya veya Renkli Keçeli kalemleriniz hazır ise önce inek resmini çizip, daha sonrasında Boyama Kalemlerimizle renklendireceğiz. 😊

Güvercin Çizimi

Güvercin Resmi Çizimi diğer kolay çizimlere göre zorlayıcı bir çizim. Korkmanıza gerek yok! Eğer sizlerde kuş çizimini seviyorsanız, diğer çizim eğitimlerinin de ilginizi çekeceğini düşünüyorum.

1. Adım: Kanat Çizimi

Güvercin kanadının çizimini yaparken; Su damlayı şeklinde bir çizim yapın. Çizmiş olduğunuz kanatlar içerisine S şeklinde çizimler yaparak; Kuş tüylerinin çizimini yapın.

guvercin cizimi kanat detayi

2. Adım: Kanat Çizimi

Boyun kısmını çizmeden önce; Kanatlar üzerinden birer çizgi çekerek baş kısmın noktalarını belirliyoruz.

guvercin kanat cizimi

3. Adım: Güvercin Kuyruk Çizimi

Kanat çiziminin bitiş noktasından başlayarak Güvercin Kuyruk Çizimini yapıyoruz.

adım adım güvercin resmi çizimi

4. Adım: Ayak Çizimi

Güvercin Çiziminin en zor kısmı ayak çizimidir. Çizimin en altında birer çizgi çekerek, ayak kısmının gövdesini oluşturuyoruz. Daha sonra gövdenin hemen altına, pençelerini çizerek ayak çizimini tamamlayın.

kolay güvercin çizimi

5. Adım: Güvercin Çizimi

Güvercin Çizimi adımında son olarak baş kısmını çiziyoruz. Sivri bir gaga, Yuvarlak küçük bir göz ve Baş kısmını eğimli çizerek; Güvercin Resmi Çizimini tamamlayın.

kolay güvercin resmi çizimi

Güvercin Boyama Sayfası

guvercin boyama sayfasi

Başa dön tuşu