Adım Adım Karakalem ile Kedi Çizimi

Karakalem ile Kedi Resmi Nasıl Çizilir? Adım adım Gerçekçi Kedi Resmi Çizimi

Merhaba Kedi Severler!

Karakalem Çizimleri kategorisindesiniz. Bu yazımda karakalem ile kedi resmi çizmek isteyen arkadaşlar için adım adım çizim rehberi hazırladım ve birkaç farklı kedi çizimi örneklerini de sizlerle paylaşacağım.

Öncelik olarak bu çizimin biraz zor olacağını söylemeliyim, eğer başlangıç seviyesindeyseniz bir önceki eğitim içeriğimde daha basit bir çizim için Kolay Kedi Çizimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi yaratıcı etkinlikler çoğu kişinin gelişiminde etkinlik oynar. Özellikle kalem kullanması bilen ve karakalem çizimi iyi olanlar genellikle Resim ve Mimarlık Bölümü okumak isterler. Karakalem çizimleri Zihinsel Aktiviteyi harekete geçirir, estetik bir tat oluşturur ve sanat sevgisi aşılar.

Karakalem ile çizim yapmasını sevenler veya çizime yeni başlayanlar için hazırladığım adım adım kedi çizimi rehberi içeriğiyle kolay bir şekilde kedi çizimi yapabileceğinizi düşünmekteyim. A4 kağıtlarını ve çizim kalemleriniz hazır ise hadi başlayalım! ?

Gerçekçi bir kedi yüzü nasıl çizilir?

Çizime başlamadan önce ihtiyacınız olan araçların listesi, aslında her evde kolaylıkla bulunacak bir kağıt parçası ve kalem işinizi görecektir.

 1. A4 kağıtı
 2. Kurşun kalem
 3. Yumuşak silgi
 4. Pamuk veya bez parçası

Karakalem Kedi Çizimi

 • Kağıdı ortalayacak şekilde yatay ve dikey çizgi ile + işareti çizin

 • Yatay çizgi üzerine gözlerini çizmek için iki yuvarlak çizimi yapın ve dikey kısmın alt kısmına üçgen şeklinde bir burun ve ağız çizimini yapın.

 • Gözlerin merkezleri arasındaki boşluğu ölçün ve yatay çizgide onlardan aynı uzaklıkta noktaları işaretleyin. Aynı şekilde, çizgilerin kesiştiği noktanın üstüne ve altına noktalar koyun. En üst noktanın hemen altında, her bir gözün ortasından işaretler yapın.

Karakalem kedi çizimi - adım 3

 • Bu yardımcı noktaları kullanarak kedinin yüzünü çizin. İstenirse patilerin altını boyayabilirsiniz. Sonunda, fazladan satırları silin.

karakalem kedi çizimi adım 4

 • Gözlerin dış hatlarını kalın bir şekilde çizin, vurguları işaretleyin ve öğrencileri çizin. Vurguları etkilemeden damlacıkların üzerini boyayın. Daha hacimli görünmelerini sağlamak için, gözleri kenarlardan içeriden hafifçe gölgeleyin. Aynı teknikte bir burun çizin. Hayvanın ağzını seçin.

adım adım karakalem kedi çizimi 5

 • Gözlerin üzerinde ve namlu kenarları boyunca çizgilerin dış hatlarını çizin.

karakalem yavru kedi çizimi

 • Ardından, kaplamanın büyümesine göre şeritleri kalın çizgilerle gölgeleyin. Küçük çizimde, çizgilerin hangi yönde çizileceğine dair bir ipucu var. Göğsüne pençeleri ve yünleri çizin.

karakalem kedi çizimi

 • Kalemin üzerine daha az baskı uygulayarak alanın geri kalanını daha açık çizgilerle gölgeleyin. Saç büyümesinin yönünü unutmayınız. Kedinin kabarık görünmesi için resmin dış hatlarının biraz ötesine geçin.

gerçekçi kedi çizimi karakalem

 • Göz çevresi, burun kenarları ve ağız altı ile kulak üst hatlarını silgi ile belirginleştirin. Ardından, daha görünür hale getirmek için kürk ve gözlerin koyu şeritlerini bir kalemle vurgulayın.

karakalem kedi çizimi kolay

Bu içerikte sizlere adım adım Karakalem Kedi Çizimi eğitimimizi paylaştımç İlginizi çekeceğini düşündüğüm bir sonraki eğitim içeriğim ? KEDİ ÇİZİMİ sayfasını ziyaret ederek kolay yoldan 5 farklı kedi çizimi içeriğimize ulaşabilirsiniz veya ? KOLAY ÇİZİMLER sayfasından çizim arşivimize ulaşabilirsiniz. ?

Başa dön tuşu