Sevimli Kawaii Kaktüs Nasıl Çizilir?

Kawaii çizimleri en çok çizilen ve en sevimli KOLAY ÇİZİMLER kategorisinde yer alan çizimlerdir. ? Sizlerle beraber daha önce ? Kawaii Kurabiye Kedisi çizimi yapmıştık. Bu çizimde ise Adım adım Kawaii Görünümlü Sevimli Kaktüs Çiziminin Nasıl Çizileceğiniz öğreneceğiz. ??

Çizim ve Boyama Malzemeleri

Çocuklar ve Çizime Yeni Başlayanlar için hazırladığımız bu eğitim içeriğinde; Siyah renk Çizim Kalemi ve renklendirme için Kırmızı, Açık Mavi renklerinde Suluboya, Pastel veya keçeli kalem tercih edebilirsiniz. ??

  • Başlangıç için Karakalem (Kurşun Kalem)
  • Çizimi tamamladıktan sonra Siyah Renk Çizim kalemi
  • Yanlış çizimleri düzeltmek için silgi
  • Boyama Sayfasını Renklendirmek için: Pastel Boya – Sulu Boya tercih edebilirsiniz..

Adım Adım Çizim Rehberi

Çizime ilk olarak Kaktüs yerleşimi için saksı çizimi yapıp daha sonrasında küçük bir papatya çizimi yaparak başlıyoruz. Ardından Kaktüs hatlarını belirleyip Kawaii Detay çizimlerini yaparak Sevimli Kawaii Kaktüs çizimini tamamlıyoruz. ?

1. Adım: Kawaii Saksı Çizimi

U şeklinde bir çizim yapıp daha sonrasında oval çizgilerle saksı çizimini yapıyoruz. Kawaii görünümü vermek için saksı içerisiniz küçük bir KALP ÇİZİMİ yapıyoruz.

kawaii sevimli kaktüs saksı çizimi

2. Adım: Kawaii Papatya Çizimi

Saksı çiziminin hemen üzerine 5 yapraklı sevimli bir papatya çizimi yapıyoruz.

kawaii sevimli kaktüs papatya çizimi

3. Adım: Kawaii Kaktüs Çizimi

Kaktüs çiziminin ana hatlarını oluşturmaya başlıyoruz. Bunun için daha önce çizmiş olduğumuz Papatya hizasına dogru ve oval şekilde kaktüs çizimini yapıyoruz.

kawaii sevimli kaktüs gövde çizimi

4. Adım: Kawaii Yüz Çizimi

Kawaii çizimlerinin genelinde yüz çizimini: Büyük yuvarlak bir çember ve içerisine iki küçük göz bebeği ile yapıyoruz.

kawaii sevimli kaktüs çizimi

5. Adım: Detay Çizimi

Kaktüs çiziminin son adımında ilk olarak bir kaç noktaya kaktüs diken çizimini yapıyoruz. Göz çiziminin altına sevimli bir gülümseme ifadesi vermek için küçük çember çizerek; Sevimli Kaktüs Resmi Çizimini tamamlıyoruz. ?

easy kawaii drawings

Çocuklar, Çizime Yeni Başlayanlar için hazırladığımız Bu Çizim eğitimimizde sizlerle beraber Sevimli Kawaii Kaktüs Çiziminin nasıl yapılacağını Öğrendik. Benzer Kawaii Çizim örnekleri için KAWAİİ ÇİZİMLERİ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu