Okul Öncesi Etkinlikleri için 25+ Eğlenceli Aktivite

Sayılardan Renklere, Görsel Algılamadan Eğlenceli Matematik oyunlarına ve Okul Öncesi eğitimi için hazırladığımız Eğlenceli Aktiviteler ?

Okul öncesi etkinlikleri için 25+ eğlenceli aktivite ile çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunun! Öğretici ve eğlenceli fikirlerle dolu bu rehber, miniklerinizin hayal gücünü tetikleyecek.

Günümüzde çocuklarımızın, bazen bizden daha yoğun bir ajandası olduğunu söylemek abartılı olmaz, değil mi? Peki, evde vakit geçirirken onları hem eğlendirecek hem de öğretecek aktiviteler bulmak zor mu geliyor? Endişelenmeyin! Okul öncesi etkinlikleri için 25+ eğlenceli aktiviteyle, miniklerinizi sıkılmadan ve öğrenerek vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Hadi, bu kocaman eğlence dünyasına dalalım!

Renk Treni

Evde ve okulda çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz; oyuncaklarla renkleri öğreniyorum etkinliği.

Lego veya oyuncalar kullanılarak daha öncesinden farklı renklerde kartonlar tren şeklinde sıralanır ve çocuklardan aynı renk oyuncakları kartonlar üzerine koymalarını söylenir.

okul öncesi etkinlikler Bu etkinliği yaparken hem renkleri öğreniyorum etkinliği yapılır hem de renklerin İngilizcesi söylenerek Blue – Yellow – Red.. şeklinde Renklerin ingilizcesini öğrenmeleri konusunda aktivite gerçekleştirilir.

Sayıları Öğreniyorum

Bu etkinlik için her öğrenciden 1 adet boş şişe ve evde şişenin içine sokabilecek büyüklükte küçük toplar yapılması istenir.

Okul Öncesi öğretmeni şişeler üzerini farklı renklere boyar ve üzerine bir sayı yerleştirilir.

okul öncesi etkinlikleri sayılar
Buradaki amaç aynı renkli küçük topları doğru şişeye ve doğru sayıda koymalarını isteyerek hem renk hem de eğlenceli bir şekilde sayıları öğrenmiş olacaklardır.

Çiçek Yaprağı Saymaca

Ana Sınıfı veya Okul Öncesi Eğitim kurumların bahçesinde yapabileceğiniz eğlenceli ve eğitici bir etkinlik.

Dışarıda oyun oynamak için çıkan öğrencileri bahçede bulunan yapraklardan birer tane kopartıp sayı sayma oyunu oluşturabilirsiniz.

okul öncesi etkinlik yaprak sayma

Başa dön tuşu