20+ Okul Öncesi Sanat Etkinliği

Annelerin çocuklarıyla evde etkinlik yapabilmesi için yaş aralığı 3-4 yaş grubu ve anaokulu dönemleridir. Eğer Ebeveyn olarak yaratıcı kişiliğe sahipseniz muhtemelen Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri başlığı altında sizlerle paylaşmak istediğim bu içeriği çok seveceksiniz.

4-6 Yaş grubu için el sanatları, çizim ve boyama becerilerini geliştirmek için kağıt, ahşap, kumaş gibi malzemeler ile KENDİN YAP etkinliği oluşturabilirsiniz.

Unutmamanız gereken tek şey; Okul Öncesi eğitiminde paylaştığımız bu sanat etkinliklerini çocuğunuzla beraber uygularken çok fazla bir performans beklemek yerine çocuğunuzla iyi bir vakit (eğlenceli) geçirmek ve Çizim – Boyama alışkanlığı kazandırmaktır.

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz Kendin Yap Etkinlikleri

İlk olarak herkesin kolaylıkla yapabileceği ve oldukça eğlenceli bir boyama etkinliği olan Tuvalet Kağıdı ile Doku Çalışması boyamasıdır.

Eminim evinizde bir tuvalet kağıdı vardır ? Bitmiş bir Tuvalet Kağıdı kabıyla Kendin Yap boyama etkinliği oluşturabilirsiniz. Bunun için Sulu Boya‘ya ihtiyacınız olacak!

kendin yap boyama etkinliği

Gerekli Malzemeler

  • Tuvalet Kağıdı
  • Sulu Boya
  • Makas
  • A4 Kağıdı

çocuklar için kendin yap boyama etkinliği

Nasıl Yapılır?

  1. Tuvalet kağıdının içindeki kahverengi kağıdını çıkartın.
  2. Makas ile tuvalet kağıdını yarısına kadar yarım cm kesin
  3. Sulu boya ile kesmiş olduğunuzun tuvalet kağıdının iç kısmını boyayın
  4. Son olarak boyalı tuvalet kağıdını A4 Kağıdı üzerine basarak Rengarenk Doku Çalışması etkinliğini tamamlayın.

Patates Baskı Etkinlikleri

Çocuklar için Patates Baskısı, tüm ailenin okuldan sonra, tatillerde veya hafta sonları eğlenceli bir etkinlik oyunudur. Her yaştan çocuk için eğlenceli ve basit bir sanattır.

patates baskı şekilleri

Sadece bir adet patates ve sulu boya kullanarak, çocuklar için bir sanat eseri etkinliği yapabilirsiniz ve yaratıcılık yönlerini geliştirebilirsiniz. Patates üzerine yapılan şekli mühür olarak kullanarak kağıt üzerine değişik desenler oluşturabilirsiniz.

Başa dön tuşu