Pencere Nasıl Çizilir?

Anaokulu ve Okul Öncesi için bu temel çizim eğitimimizde; Çocuklar için adım adım Pencere Çizmeyi Öğrenebilir ve Pencere Boyama Sayfasını Yazdırabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, Bu Kolay Çizimler rehberimizde Anaokulu ve Okul Öncesi çizim ve boyama etkinliğinde; Çocuklar için bir pencerenin nasıl çizileceğiniz öğreneceksiniz.

Pencereler Geçmişten günüme kadar, bir evin ışık ve hava almasını sağlamanın en kolay yoludur. Daha önceli bu sistemler yoktu fakat insanlığın ve teknolojilerin değişmesiyle ev içerisindeki odaların aydınlatılmasının farklı yolları bulunuyor.

Bu eğitim içeriğimizde ise Ahşap Çerçeveli bir pencerenin nasıl çizileceğini adım adım öğreneceksiniz. Çizim oldukça kolay bir zorluk seviyesine sahiptir. Bu nedenle kolay çizimler örneğimiz Okulöncesi ve Anaokulu çizimi için idealdir.

Pencere Çizimi Eğitim Videosu

Çocuklar için çizim ve Boyama Sayfası etkinlik ve eğitim videolarını paylaştığımız Youtube 15 Second Drawing sayfamız için hazırladığımız “How to Draw a Window for Kids” başlıklı videomuzu sizlerle paylaşıyoruz.

Videomuzu izleyerek bizimle beraber kolay pencere resmi çizimini tamamlayabilir ve bir sonraki çizim içeriğimize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

ANAOKULU ETKİNLİKLERİ


Adım Adım Pencere Çizimi


1. Adım: Dikdörtgen çizimi ile pencere çerçevesini çizin.

pencere çizimi adım 1

2. Adım: Dikdörtgen içerisine daha küçük bir çizim yapın.

pencere çizimi adım 2

3. Adım: Açılır pencere çizimi için tam orta noktasından çizim yapın.

pencere çizimi adım 3

4. Adım: Pencereye yatak çizim ile şekil verin

pencere çizimi adım 4

adım adım pencere çizimi çocuklar için

adım adım pencere çizimi çocuklar için

pencere nasıl çizilir çocuklar için

çocuklar için kolay pencere çizimi

Bu çizim eğitimimizde sizlere bir pencerenin nasıl çizileceğini adım adım öğretmeye çalıştık. Benzer içeriklerimizin tamamı için KOLAY ÇİZİMLER veya çocuklar için hazırladığımız KARİKATÜR ÇİZİMİ sayfamızı ziyaret ederek yeni çizim fikirlerine ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu