Sulu Boya Çalışmaları

KolayCizimler.com ekibinin hazırladığı Sulu Boya Çizim Örneklerimizin tadını çıkartın! ? Yazı içerisinde sizlere ayrıntılı olarak ve adım adım çizim eğitimlerini, çizimi kolay bir şekilde yapabilmeniz için ipuçları yer almaktadır.

Sulu Boya Çalışma örneklerimize göz attıktan sonra; Benim çizmesini en çok sevdiğim tür olan Karikatür Çizimleri sayfamıza ve KOLAY ÇİZİMLER sayfamızı kesinlikle ziyaret etmenizi tavsiye ederim. ?

Kullanacağınız sulu boya markasının ve çizim kağıtlarının kaliteli olmasına özen gösterin. Sulu Boyama için kalitesiz ve gram ağırlığı düşük çizim kağıdı kullanırsınız: Sulu Boya kağıt tarafından kolay emilmeyeceğinden dolayı kötü bir boya rengi çıkabilir.

Bunun için Sulu Boya Satın alacaksınız eğer, bunun için kaliteli malzemeler satın alabilirsiniz. Bunun için sizlere önerilerimiz ve Sulu Boyama Çalışmaları için malzeme listemizi paylaşıyorum;

Çizim Malzemeleri

  • Başlangıç için Karakalem (Kurşun Kalem)
  • Çizimi tamamladıktan sonra Siyah Renk Çizim kalemi
  • Yanlış çizimleri düzeltmek için silgi
  • Boyama Sayfasını Renklendirmek için: Pastel Boya – Sulu Boya tercih edebilirsiniz..

Yeni Başlayanlar İçin Sulu Boya Etkinlikleri

Sulu Boya ile çizime yeni başlayan arkadaşlar için kolay bir şekilde hem çizimini hem de boyamasını yapabileceğiniz çizim örneklerimi sizlerle paylaşıyorum. Genel olarak 6. Sınıf düzeyine kadar tüm eğitim sınıflarında bu çizimler yapılabilecek seviyedir.

Her çizim içerisinde adım adım nasıl çizildiği de yer aldığından dolayı Okul Öncesi, Ana Sınıfı ve Annelerin çocuklarıyla kolaylıkla yapacağı çizim ve boyama etkinliği olarak kullanabilirsiniz.

Küçük çocuklar için çizim adımlarını ebeveynleri olarak siz yapabilirsiniz. Daha sonrasında Sulu Boyama ile çizimlerini beraber renklendirebilirsiniz.

sulu boyama örnekleri

Uğur Böceği Sulu Boya Çalışması

Kolay bir Uğurböceği çiziminin adım adım nasıl bir profesyonel resme dönüştüğünü görebilirsiniz! Kırmızı ve Siyah Sulu Boya renklerini kullanarak çok kolay bir şekilde bu çizimi ve boyamasını yapabilirsiniz.

uğurböceği sulu boyama

Sulu Şeftali Boyama Etkinliği

Meyveleri öğreniyorum etkinliğinde önce şeftali çizimi yapıp daha sonrasında Sarı, Turuncu ve Kahverengi Sulu Boya kullanarak renklendirmesini yapıyoruz.

Sulu boya ile boya yapmanın püf noktası; doğru renkleri ve renk tonlarını bulmanızdır. Bunun için eğer fırçanız ne kadar ıslak yani sulu olursa boyanın rengini daha açık olacaktır. Renk tonlarını kullandığınız su miktarına göre ayarlayabilirsiniz yani.

şeftali sulu boyama çalışması

Sıcak Çikolata Fincanı Sulu Boyama Çalışması

Tatlıyı seviyorsanız ve her gün kahve içen birisiyseniz, yeni başlayanlar için hazırladığım bu kolay çizim fikirlerini çok seveceksiniz.

çikolata fincanı sulu boyama tekniği

Başa dön tuşu