Karikatür Yarasa Nasıl Çizilir?

Hayvan Resmi Çizimlerinde bugün sizlerle adım adım karikatür görünümlü bir Yarasa Resmi Çizimi yapacağız. Adım adım yarasa çizim rehberimizi takip ederek Karikatür Yarasa Resmi çizimi öğrenebilirsiniz. Çizim Rehberimiz eğlenceli ve oldukça kolay, sadece 6 kolay adımda Karikatür Yarasa Resmi çizimini öğrenebilirsiniz.

Çizim ve Boyama Malzemeleri

Çocuklar ve Çizime Yeni Başlayanlar için hazırladığımız bu eğitim içeriğinde; Siyah renk Çizim Kalemi ve renklendirme için Kırmızı, Açık Mavi renklerinde Suluboya, Pastel veya keçeli kalem tercih edebilirsiniz. ??

  • Başlangıç için Karakalem (Kurşun Kalem)
  • Çizimi tamamladıktan sonra Siyah Renk Çizim kalemi
  • Yanlış çizimleri düzeltmek için silgi
  • Boyama Sayfasını Renklendirmek için: Pastel Boya – Sulu Boya tercih edebilirsiniz..

Adım Adım Yarasa Çizimi

Çizim rehberimiz sayesinde aşağıda sizlerle paylaştığım Yarasa Çiziminin nasıl yapıldığını çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Karikatür Çizimleri kategorisinde yer alan diğer tüm çizim eğitimlerimiz için KARİKATÜR ÇİZİMİ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

yarasa nasıl çizilir

1. Adım: Başlangıç Noktası

Yarasa çizimine ilk olarak baş kısmını çizerek başlıyoruz. Bunun için çok basit bir şekilde büyük bir çember çizimi yapıyoruz.

yarasa baş kısmı çizimi

2. Adım: Yarasa Gövde Çizimi

Çizmiş olduğumuz baş kısmının hemen altına Oval bir çizim yaparak yarasa çiziminin gövde kısmını oluşturuyoruz. Daha önce benzer bir çizimi Kardan Adam sayfasında da yapmıştık.

yarasa gövde çizimi

3. Adım: Yarasa yüz çizimi

İlk adımda çizmiş olduğumuz çember içerisine yarasa yüz çizimini yapıyoruz. İlk olarak çember üzerine iki küçük üçgen çizimi yaparak yarasa kulaklarını çiziyoruz. Daha sonrasında yüz çizimini yaparak bu adımı tamamlıyoruz.

yarasa karikatür çizimi

4. Adım: Kanat çizimi

Gövde kısmını her iki tarafına kanat çizimi için ana hatlarını belirliyoruz.

adım adım yarasa resmi çizimi

5. Adım: Kanat Detay Çizimi

Yarasa görünümü oluşmaya başladı. Bu çizimde kanat çiziminin alt kısımlarını tamamlıyoruz. Bir sonraki adımımızda kanat çizimini tamamlayarak Yarasa Resmi çizimini tamamlıyoruz.

yarasa nasıl çizilir

6. Adım: Yarasa Çizimi

Kanat çizimi detaylarını çizerek Yarasa çizimi tamamlıyoruz. Kanat uçlarının kıvrım noktalarından çizgi çekerek kanat çizimini tamamlıyoruz.

kolay yarasa çizimi

Başa dön tuşu