Yılbaşı Ağacı Nasıl Çizilir?

Yeni yılın gelmesiyle birlikte Okul Öncesi ve Ana Sınıfı etkinliği olarak Yılbaşı Ağacı çizim rehberi ve boyama sayfası eğitim içeriğimiz.

kolay yılbaşı ağacı çizimi

Merhaba sanatsever dostlar! Bugün, kâğıt ve kalemle aranızda bir köprü kurarak, yılbaşı ağacı nasıl çizilir sorusuna yanıt arayacağız. Elbette, bu sadece bir resim çizmek değil, aynı zamanda sanatınızı taçlandırmak anlamına geliyor. Hadi başlayalım ve kreatif dünyanızı renklendirelim!

Kelebek Çizimine geçmeden önce çizimini yapacağımız KOLAY ÇİZİMLER kategorisinde yer alan Kelebek hakkında ilginç bilgiler verdikten sonra çizim içeriğimizi sizlerle paylaşacağım. Hadi gelinde bilgilere kısaca bakalım!

Yılbaşı, tarih boyunca farklı kültürlerde farklı tarihlerde kutlanmıştır. 16. yüzyıla kadar Yılbaşı Mart ayının sonunda kutlanıyordu. Ancak, 1582’de Papa XIII. Gregorius’un Gregoryen takvimini kabul etmesiyle birlikte Yılbaşı 1 Ocak tarihine denk gelmeye başladı.

Adım Adım Yılbaşı Ağacı Çizilir?

Yılbaşı Ağacı Çizimi için 3 farklı modelde içerik oluşturdum. hadi gelin sırasıyla çizim içeriklerimize bakalım;

yılbaşı ağacı çizimi

Okulöncesi Yılbaşı Ağacı Çizimi

Minik öğrencilerimiz için en kolay şekilde yılbaşı ağacı çizimi 4 kolay adımda tamamlayıp, daha sonrasında boyama kalemlerinizle renklendirebilirsiniz.

yılbaşı ağacı çizimi

Kolay Çizim Fikirleri

Başa dön tuşu