Anlamlı Çizimler için 15+ Fikir

Çizim yapmak için fikir arıyorsanız bir çok seçenek bulunmaktadır. Eğlenceli Çizimler için KARİKATÜR, Sanatsal çizimler için KARAKALEM ÇİZİMLERİ ve kendinizi ifade edebilmeniz için ANLAMLI ÇİZİMLER konuları bulunmaktadır.

Bu yazımda Anlamlı yani çizim ile bir mesaj verme ve içerisinde bir fikir olan çizim örneklerini sırasıyla paylaşacağım. Bir kısmı profesyonel sanatçıların çizimleri, bir kaç tanesi ise kolaylıkla çizebileceğiniz anlamlı resim örnekleri yer almaktadır. Kağıt ve Çizim kalemleriniz hazır ise 15+ farklı Anlamlı Çizimler örneklerine sırasıyla bakalım. ?

Anlamlı Manzara Resmi Çizimleri

Özellikle Karakalem ve Siyah Renk Pilot kalem ile çizebileceğiniz Dağ Manzara ve Geyik çiziminin iç içe olduğu harika bir çizim. Doğa yürüyüşleri, Kamp Hayatı gibi etkinlikleri sevenler için oldukça anlamlı bir çizim örneği. Bir Çam Ağacı çizimi içerisine dağ manzarası, Ağaçlar ve odak noktasında bir geyik çizimi ile bütünlenmiş bir çizim.

anlamlı manzara resmi çizimleri

Derin Anlam İçeren Hicivli Çizimler

Hiciv sanatı kullanılarak çizilmiş yani; anlık bir durum veya ruh halinin çizimler ile iğneleyici ya da abartılarak anlatıldığı, derin anlamlar ifade eden bu çizim örneği ilginizi çekebilir.

Hayatı ilginç kılan zorluklardır” adlı çizim:

derin anlamlı çizimler

Normalde Kukla Sanatı; bir sanatçının, parmaklarına taktığı iplerle daha öncesinden yapılmış bir oyuncağı hareket ettirerek canlandırmasıdır. Yani kuklayı yöneten birisi vardır. Yukarıda yer alan çizim ise buna daha derin bir boyut kazandırmak adına çizilmiştir.

İnsanların sizi yönetmesine izin vermeyin, Ya da başkasının kulası olmayın gibi öğüt verisi sözlerin kaleme alınmış çizim örneğidir.

Küçük Anlamlı Çizimler

Anlam ifade eden küçük çizimler içerisinde minimal bir radyo çizimi, Dağ – Tepe ve Manzara çizimi, Kawaii çizimi, Uçan Kalpli balon çizimi yer almaktadır.

küçük kolay çizimler

Karakalem Anlamlı Çizimler

Doğanın katledilmesine dair kaleme alınan bu çizim derin anlamlar içermektedir. Eğer çevre dostu ve doğa severseniz bu çizimin ne kadar anlamlı olduğuna dair çor farklı düşüncelerde üretebilirsiniz.

Karakalem ile çizilmiş bu anlamlı çizim sonrası, Tattoo yani dövme çizimi arayanlar için farklı çizim örnekleri sunacağım.

karakalem anlamlı çizimler

Müzik ile ilgili Dövmeler

Minimal Dövme modelleri arayanlar için: Müzik, Sahne Sanatları, Piyano veya şarkısı olanların sıklıkla yaptırdığı Ritim ve Melodiyi ifade eden küçük ve anlamlı bir çizim

müzik dövmesi

Aşk Temalı Komik ve Anlamlı Çizim

Hem aşk, hem de ayrılık temalı bir çizim örneği. İlk bakışta komik, daha sonrasında aşk ve son olarak baktığımızda insanların birbirini kullanması üzerine yapılmış derin anlamlı bir çizim olduğunu göreceksiniz.

aşk temalı anlamlı çizimler

Başa dön tuşu