Çocuklar için Çizgi Çalışması Etkinliği (Yazdırılabilir)

Çocuklar için hazırladığımız bu etkinlik içeriğimizde Okul Öncesi ve 1. Sınıflar için Çizgi Çalışması etkinlikleri yer almaktadır. Asıl amacımız çocukların belirli bir hat üzerinde ve doğru bir şekilde çizimler yaparak; Kalem tutma, Nesneleri ve GEOMETRİK ŞEKİLLER konusunda algılama ve öğrenmeye yönelik çalışmalardır.

Öncelik olarak sizlere Geometrik şekiller için hazırladığım (Kare, Küp, Silindir, Üçgen) gibi çizimlerin nokta çalışmasını paylaşım daha sonrasında BOYAMA SAYFASI oluşturmanız için çizgi film karakterleri ve KOLAY ÇİZİMLER için hazırlamış olduğum anaokulu, okulöncesi ve 1.sınıf çizgi çalışması içeriklerimi sırasıyla paylaşacağım.

Okul Öncesi Çizgi Çalışması

Okul öncesi çizgi çalışması için birden fazla noktalı daire çizimlerinin yer aldığı yazdırılabilir çizim sayfamızı A4 kağıdına yatay olarak yazdırarak etkinlik oluşturabilirsiniz.

Bu çizim örneğimizde çocuklarımızı çizim ve boyamaya teşvik etmek için çizgi çalışması üzerinde Boyama Sayfası da yer almaktadır. Öncelik olarak çocuklara daire çizgi çalışmasını tamamlamasını isteyebilir ve daha sonrasında boyama kalemleri ile çizgi çalışması üzerinde yer alan boyama sayfasını renklendirmelerini isteyebilirsiniz.

okul öncesi çizgi çalışması

Eğer sizlerde çocuklarınızın okul öncesi aile eğitimine önem veren bir ebeveyn iseniz ? ÇOCUKLAR İÇİN sayfamızı kesinlikle ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Çocuk gelişimi, çizim ve boyama etkinlikleri ile ilgili olarak okul öncesi ailelerin çocuklarıyla beraber yapabileceği etkinlikler ve genel bilgiler yer almaktadır.

ÇOCUKLAR İÇİN KOLAY ÇİZİMLER


Kalın Çizgili Nokta Çalışması

Eğer okul öncesi eğitimi için çizgi çalışmasına ihtiyacınız var ise; Daire, Silindir, Küp, Kare gibi geometrik şekillerden oluşan ve kalın çizgilerle belirtilmiş çizgi çalışması içeriğimizi kullanabilirsiniz.

çizgi, nokta çalışması

Öğretici Çizgi Çalışması

Buradaki amaç oyun hem de öğretici bir etkinlik için okul ve evde kullanabileceğiniz çizgi çalışması. Sevimli yılan çizimi ile güzel bir etkinlik oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki Çizgi Çalışması resminin üzerine tıklayarak büyük haline ulaşabilirsiniz.

çocuklar için çizgi çalışması

Hangi renge boyanır

3 satırdan oluşan nokta çizgi çalışmasını tamamlayan çocukların boyama kalemleriyle bu sevimli yılan çizimini boyamasını isteyebilirsiniz.

  • Suyun altında olduğu için arka planı mavi renk
  • Yosun çizimlerini yeşil renk ve
  • Yılan çizimi boyama sayfasını öğrencilerin istediği renge boyamalarını isteyebilirsiniz.

Anahtar kelimeler: çizgi çalışması, okul öncesi çizgi çalışması, çizgi çalışması okul öncesi, 1 sınıf çizgi çalışması, çizgi çalışması örnekleri

Bu yazımızda sizlere Çocuklar için ÇİZGİ ÇALIŞMASI etkinlik içeriğimizi paylaştık. Benzer içeriklerimizin tamamını görüntülemek için ÇOCUKLAR İÇİN sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu