Karakalem ile Gerçekçi Göz Resmi Nasıl Çizilir?

Basit adımlarla oluşturduğumuz çizim rehberimizi takip ederek; Karakalem ile Göz Resmi Çizimini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Karakalem çizim yeteneğini geliştirmek için düzenli olarak karalamalar yapmanız gerekmektedir. Buradaki amaç kalem yeteneğinizi geliştirmenizdir. Düz ve yuvarlaktan oluşan bütün çizimleri kolay bir şekilde yapmanız için el alışkanlığı kazanmanız gerekmektedir.

Aşağıda sizlerle paylaştığım adım adım Göz Çizimi rehberini takip ederek örnek olarak vermiş olduğum çizimin aynısını sizlerle yapabilirsiniz.

Çizime yeni başlayan arkadaşlar için Karakalem Çizim Eğitimi ve Örnekleri arşivimizin tamamına ? KARAKALEM ÇİZİMLERİ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Karakalem Göz Çizimi

Başlangıç olarak, bir düzlem üzerine göz etrafındaki kütleyi oluşturmak için hafif çizimlerle bir alan oluşturun.

İstediğiniz boyutta ve şekilde bir göz çizimi yapabilirsiniz. Genellikle bir elips şekli kullanılır.

Göz kapağının üst kısmını oluşturmak için; Yuvarlak çizgi üzerine bir kaç düz çizgi ile yerini belirleyin.

Göz Kapağının üst kıvrım noktasını belirlemek için; Daha önce çizmiş olduğumuz düzleme paralel olarak çizimini yapın.

İrisin etrafında, göz bebeğini çevreleyen göz kapaklarını çizin. Göz kapakları, göz bebeğini koruyan katmanlardır. Göz kapaklarının üstünde ve altında hafifçe kıvrımlar oluşturun.

Gözün etrafındaki çizgileri ve detayları ekleyin. Göz kapaklarının kenarlarına gölgeler yaparak derinlik ekleyebilirsiniz. Ayrıca göz bebeğinin üzerindeki ışık yansımalarını da belirtebilirsiniz.

adım adım karakalem göz çizimi

Göz kapaklarının üzerine kirpikleri ekleyin. Kirpikleri, göz kapaklarının dış kenarlarına doğru uzatın. Kirpiklerin uzunluğu ve şekli size bağlıdır.

karakalem göz

Son olarak Kaş Çizimi ve gölgelendirme detaylarını yaparak çizimi tamamlayın. Çizimi son haline aşağıdaki paylaşım üzerinden görüntüleyebilirsiniz. ?

karakalem göz çizimi

Başa dön tuşu