Adım Adım Karakalem ile Köpek Çizimi

Köpek Çizimi

Bir köpeğiniz olsun veya olmasın, bunun bir önemi yoktur. Doğru adımları uygulayarak karakalem ile köpek çizimi yapabilirsiniz.

Bu eğitimimizde bir köpeğin nasıl çizileceğini öğreneceksiniz. Çizimi yeni başlayan arkadaşlara yönelik bir içeriktir, ancak deneyimci sanatçılar bile bu adım adım çizim eğitimimizde yeni şeyler öğreneceğine eminim. Bilgisayar veya çizim tableti ile çizim yapanlar içinse eğitim sonunda renklendirme çalışmasına ulaşabilirsiniz.

Kalem ve Kağıtlarını hazır ise Karakalem Köpek Çizimi eğitimimize başlayabilirsiniz. Benzer çizim eğitimlerimizin tamamına KARAKALEM ÇİZİMLERİ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Karakalem Köpek Çizimi

adım adım köpek çizimi

KÖPEK NASIL ÇİZİLİR?


Daire çizimi yapın

karakalem ile köpek nasıl çizilir bölüm - 1

Bir şeyin en iyi nasıl çizileceğini anlamak için, görüntüyü bazı temel biçimlere indirgemek her zaman yararlıdır. Bu formların boyutunu ve konumunu doğru almak, doğru oranların elde edilmesine yardımcı olur.

Bir köpek durumunda, onu üç daireye indirebiliriz. Alttaki iki daire gövdeyi, üstteki daire yüzü oluşturacaktır.

Ağız Çizimini yapın

karakalem ile köpek nasıl çizilir bölüm - 2

En üstteki daireye daha küçük bir daire daha ekleyin – bu, köpeğin ağzını oluşturacaktır. Sonra köpeğin gövdesini oluşturmak için iki alt daireyi birleştirin. Burada gösterildiği gibi, dairelerin üstünü birleştirmek için bir çizgi ve alt kısmı birleştirmek için başka bir çizgi kullanın.

adım adım karakalem köpek çizimi

Bacak ve Kuyruk Çizimi

Şimdi bacakları ekleme zamanı – ikisi ön daireden, ikisi arkadan geliyor. Köpek bacaklarının oranlarının insan bacaklarından farklı olduğunu hatırlamak önemlidir. Eklemlerin doğru konumda olduğundan emin olmak için burada gösterilen kılavuzu kullanın. Bacakların pozisyonunun doğru olduğundan ve doğru yöne baktığından ve tüm eklemlerin doğru şekilde büküldüğünden emin olun.

Bu aşamada kuyruğu da ekleyebilirsiniz. Arka dairenin tepesinden hafif bir yukarı açıyla düz bir çizgi çizin.

Köpek Yüzü Çizimi

Köpeğin yüzünü oluşturmak için burun, gözler ve kulakları eklememiz gerekiyor. Biz köpeği profilden çizerken, her birinden bir tane eklemeniz yeterli. Uzanmış bir V şekli kullanarak gözü çizin. Kulak için bir üçgen kullanın. Ardından burun için bir daire veya kare kullanın. Şimdilik en önemli şey bu detayların boyutunu ve konumunu doğru almaktır. Çocuklar için benzer çizim arıyorsanız KÖPEK YÜZÜ ÇİZİMİ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

karakalem çizim eğitimi

Şimdi köpeğin vücudunu ve özelliklerini özetlemeye başlayabiliriz. Kağıt kullanıyorsanız, daha koyu, daha yumuşak bir kalem veya kurşun kalem kullanmak en iyisidir. Dijital bir cihaz kullanıyorsanız, yeni bir çizim katmanı açmak ve şu ana kadar üzerinde çalıştığınız eskizleri yumuşatmak en iyisidir.

En iyi taslağı elde etmek için iki farklı tekniği birleştirebilirsiniz. Vücudun üst kısmı için normal çizgiler kullanın. Ardından, alt kısım için gerçekçi bir görünüm oluşturmak için, kürkün üstte olduğu gibi düz durmaması için tarama çizgileri kullanın.

Göğüs ve göbek bölgesi için ön çiziminizin dairesini takip edebilir ve doğru vücut şeklini elde etmek için hafifçe ayarlayabilirsiniz. Alın, namlu ve burun, sürekli bir şekil oluşturmak için birleştirilebilir. Ardından, bacaklara kalınlık eklemek için, daha önce çizdiğiniz iskele çizgisinin her iki tarafına ana hatlar çizin. Ve unutmayın – bacaklar üstte kalınlaşma eğilimindedir.


Hala bir çift bacağı en uzağa çekmemiz gerekiyor. Bacak çiftleri yan görünümde hemen hemen aynı görünüyor. Akılda tutulması gereken tek şey, köpeklerin arka ayaklarını ön ayaklarından biraz daha uzağa yerleştirme eğiliminde olmalarıdır.

Bu aşamada namluyu da geliştirebiliriz. İsterseniz salyalı bir dil eklemekten çekinmeyin.

köpek çizimi

karakalem köpek resmi çizimi

Adım Adım Köpek Çizimi

Yuvarlak Çember çizimi ile başlayın

Yukarıdaki adımları kullanarak her türlü pozda köpek çizebilirsiniz. İlk adım, daireleri doğru şekilde konumlandırmaktır. Biraz pratikle, onlar için en iyi oranları ve boşlukları bulmayı öğreneceksiniz.

karakalem köpek çizimi part 2-1

Gövde ve Göz Çizimleri

Daha önce olduğu gibi, bacakları önceden çizerken eklemlere ve hizalarına dikkat edin. Başın orta eksenini çizdiğinizde, özellikle köpeği yarım profilde tasvir etmek istiyorsanız, gözler ve ağız için doğru pozisyonları belirlemek daha kolaydır.

karakalem köpek çizimi part 2-2

karakalem köpek resmi çizimi adım adım

Başa dön tuşu