Karikatür Köpek Çizimi

Adım adım çizim rehberimizi takip ederek Karikatür Görünümlü bir köpek resminin nasıl çizileceğini öğrenin!

Çizgi Film karakterlerinde gördüğünüz Karikatür Görünümlü Köpek resmi çizmeye ne dersiniz? Bu kolay Köpek Resmi çizim öğretisi ile 1.Sınıf ve 2. Sınıflar için Karikatür Çizimi eğitiminde kullanabilirsiniz.

Köpekler İnsanın en iyi arkadaşı olarak bilinirler. Bunun nedenini hiç düşündünüz mü? Köpekler uzun zaman öncesi insanların can yoldaşı ve koruyucusu olmuşlardır. Vahşi kurt sınıfından olan köpek cinsleri yıllar öncesi evcilleştirilerek evcil hayvan sınıfına girmiştir.

Köpekler ve insan ilişkisi süreci şöyle başlamıştır: Yıllar öncesinde yerleşik hayata geçmeden önce insanlar kendilerini korumak için Köpeklerden yardım almışlardır. Bu durum öncesi insanlar: Köpekleri besleyerek onlara alışmışlardır ve evcilleştirmişlerdir.

Buna karşılık köpeklerde sahiplerini diğer Yırtıcı hayvanlardan ve tehlikelerden koruma haline bürünmüşlerdir. Şuan günümüzde bir çok evde evcil hayvan cinsleri ve türleri bulunmaktadır. Köpek eğitimi sonrası belirli komutları algılamaya başlamışlardır ve Zeki Köpekler komut öğrenmeye başlamışlardır.

“Otur Komutu” ile hareket eden bir köpek görünümün Karikatürist tarafından çizilen ve Sevimli Oturan Köpek çiziminin en kolay halini sizlerle paylaşıyorum. ? İlk olarak bu çizimde kullandığım sanat malzemelerinin listesini verdikten sonra Adım Adım Karikatür Görünümlü Sevimli Oturan Köpek çizim eğitim rehberimizi sizlerle paylaşacağım.

Çizim Malzemeleri

  • Başlangıç için Karakalem (Kurşun Kalem)
  • Çizimi tamamladıktan sonra Siyah Renk Çizim kalemi
  • Yanlış çizimleri düzeltmek için silgi
  • Boyama Sayfasını Renklendirmek için: Pastel Boya – Sulu Boya tercih edebilirsiniz..

Adım Adım Oturan Köpek Nasıl Çizilir?

Çizimi en doğru ve kolay bir şekilde yapabilmeniz için sizlere önerim: Çizime öncelik olarak ince uçlu ve kolay silinen bir kurşun kalem ile başlamanızdır. Eskiz ve Karalama tarzında, kalemi fazla bastırmadan aşağıda sizlerle paylaştığım çizim adımlarını sırasıyla uygulamaya çalışın.

Çizimin tamamını Karakalem ile çizdikten sonra Eksik veya Yanlış yaptığınız çizimleri silgi ile silerek; daha koyu bir kalemle, yapmış olduğunuz çizimlerin üzerinden giderek Karikatür Köpek Çizimini tamamlayabilirsiniz.

1. Adım: Kafa çizimini yapın.

İlk yuvarlak bir çember çizimi yapıyoruz. Üzerini boşluk olarak bırakın! Daha sonrasında düz çizgi ile üst kısmını birleştirin.

adım adım karikatür köpek çizimi 1 adım

2. Adım: Göz Çizimini Yapın.

Köpeğin yüz çiziminin detaylandırmasını yapacağız. Öncelik olarak küçük üçgen çizimi ile kaş çizimini yapıyoruz. Daha sonrasında gözler için: Üçgenlerin hemen altına göz çizimini tamamlayın.

adım adım karikatür köpek çizimi 2 adım

3. Adım: Burun çizimini yapın

Köpeğin burun çizimi için büyük bir üçgen çizimi yapın. Daha sonrasında alt kısmına daha geniş bir W çizin. Bu çizim köpeğin ağız kısmını ifade edecektir.

Köpek yüz çizimini yaparken kaş, göz ve burun çiziminin ortalı bir şekilde olmasına dikkat edin!

köpek çizimi 3 adım burun çizimi

4. Adım: Kulak ve Tasma çizimini yapın

Baş kısmının her iki tarafına kulak çizimini yapın. Kulak bitişlerini çizerken hafif oval veya sivri şekilde çizim yapabilirsiniz.

Daha sonrasında Baş kısmının altına boyun ve tasma çizimi için: Baş kısmının altına paralel eğri ile kulak ve tasma çizimini tamamlayın.

köpek kulak ve tasma çizimini yapın

4 Adım: Vücut ve ayak çizimini yapın

köpek vücut çizimi

Başa dön tuşu