Mickey Mouse Çizimi

Adım adım Çizim rehberimizi takip ederek çok kolay bir şekilde Mickey Mouse Çizimi yapıp, Boyama Kalemlerimizle Renklendiriyoruz. 😊 Mickey Mouse Nasıl Çizilir? Merak edenler için Video eğitimimizi izlemeyi unutmayın!

Disney Çizgi filmler karakteri Mickey Mouse yani Türkiye de bilinen adıyla Miki Fare’nin çizimini sizlerle beraber yapacağız.

Çizimi öncelik olarak karakalem ile yapıp (ana hatlarını çizip) daha sonrasından Boyama Kalemlerimizle (Pastel, Keçeli Kalem veya Sulu Boya) renklendirmesini yapacağız.

Çizim ve Boyama Kalemleri

  • Başlangıç için Karakalem (Kurşun Kalem)
  • Çizimi tamamladıktan sonra Siyah Renk Çizim kalemi
  • Yanlış çizimleri düzeltmek için silgi
  • Boyama Sayfasını Renklendirmek için: Pastel Boya – Sulu Boya tercih edebilirsiniz..

Mickey Mouse Nasıl Çizilir?

Aşağıda Karakalem ile yapmış olduğumuz eskiz adımlarını birebir takip ederek; sizlerle paylaştığım Mickey Mouse Resminin aynısını çizebilirsiniz. Ayrıca bu çizimi Minimal Dövme Modeli olarak da yaptırabilirsiniz.

miki fare çizimi

1. Adım: Yuvarlak Daire çizin

Çizime ilk olarak Mickey Mouse’nin baş kısmını çizmek için büyük bir çember çiziyoruz ve daha sonrasında çember içerisini yatay ve dikey olmak üzere 2 parçaya bölüyoruz.

adım adım mickey mouse çizimi

2. Adım: Burun Çizimini yapın

Çember içerisine çizdiğimiz sol kısma küçük bir yuvarlak ile burun kısmının yerini belirliyoruz. Daha sonra çember üzerine bir yamuk çizimi yapıyoruz.

mickey mouse burun çizimi

3. Adım: Kulak Çizimini Yapın

Büyük çemberin sağ tarafına iki küçük çember çizimi yaparak kulak kısımlarının yerini beliyoruz.

İlk başta çizdiğimiz çember içerisine ise 3 şeklinde biz çizim yapıyoruz. Mickey Mouse çizimimiz şekillenmeye başladı. Bir sonraki adımda Ağız çizimini yaparak gerçekçi bir görünüm vermeye başlayacağız.

çizgi film karakterleri çizimi

4. Adım: Ağız Çizimini Yapın

Bu detayı çizerken biraz dikkatli olun. Ağız kısmı için ilk olarak aşağıda paylaştığım (sol kısımdaki) ağız çiziminin yerini belirleyin ve daha sonrasında sağ kısımdaki dil detay çizimini yapın.

mickey mouse nasıl çizilir

5. Adım: Detay Çizimlerin yapın

Sıradaki adımda Karakalem ile çizmiş olduğumuz eskiz üzerinden çizimimizi belirginleştiriyoruz.

Öncelik olarak Göz ve ağız çizimini aşağıdaki örnekteki gibi daha koyu bir kalemle belirginleştirin. Daha sonrasında yardımcı çizimlerimizi silik Mickey Çizimimiz ortaya çıkacaktır.

kolay karakalem çizimleri

Mickey Mouse Çizimi

Bu yazımızda sizlerle Adım Adım Mickey Mouse çizimi nasıl yapıldığını anlattım. Öncelik olarak karakalem yardımcı çizgileri kullanacak şablonumuzu çıkarttık ve daha sonrasında detaylandırdık. Ardından yardımcı çizgilerimizi silerek ortaya Mickey Mouse Çizimi çıktı ❤

miki mouse çizimi

Benzer çizimlerimizin tamamına ÇİZGİ FİLM KARAKTERLERİ sayfamız üzerinden ulaşabilir ve tüm çizgi film karakterlerinin en kolay şekilde nasıl çizildiğini ögrenebilir ve sonrasında oluşturduğunuz BOYAMA SAYFASI‘nı boyama kalemlerinizle renklendirebilirsiniz.

Başa dön tuşu