Adım adım Araba Çizimi

Araba Nasıl Çizilir? Adım adım Araba Resmi Çizimi ve Boyama Sayfası Rehberi

Araba Nasıl Çizilir

Araba çizmek, çizim becerilerinizi geliştirmenin harika bir yoludur. Ayrıca arabaların nasıl çalıştığını ve onları neyin hareket ettirdiğini öğrenmenizi sağlayacaktır. Kolay bir şekilde araba çizimi yapmak isteyenler için öğretici bir rehber içeriği bulmak zor olduğunu biliyoruz. Bunun sizlere 6 kolay adımda nasıl araba çizimi yapabileceğini anlatmak için bu rehber içeriğini oluşturduk.

Çocuğunun eğitimine önem veren anneler için; ? “Çocuklar için Online İngilizce Eğitim Önerilerimiz” sizler için önerilerimi mutlaka okuyup, Çocuklar için listelediğim online ingilizce kursu sitelerine kesinlikle göz atmalısınız.

Araba çizmek sandığınız kadar zor değil. Aslında, çizebileceğiniz en kolay şeylerden biri! Sadece biraz sabırlı olmanız ve bu kılavuzu adım adım takip etmeniz gerekiyor.

Özellikle nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, bir araba çizmek zor olabilir. Arabanızın modeli ve markası varsa, orantıları ve eğrileri hakkında bir fikir edinebilmeniz için adım adım araba çizimi içeriğimizi takip ederek kolay yoldan araba çizimi yapabilirsiniz.

Adım Adım Araba Çizimi

Bu çizim eğitimimizde arabaları seven herkez için eğlenceli bir aktivite olacaktır. Eğer arabalara merakı olan bir çocuğunuz varsa araba çizmek kesinlikle çocuğunuz için hem eğlenmek hemde yaratıcı şeyler yapmak için güzel bir aktivite olacaktır. Hayalinizdeki arabayı çizmek için adım adım araba çizimi rehberimizi takip ederek kolay bir şekilde araba çizimi yapabilirsiniz.

adım adım araba çizimi

Araba Nasıl Çizilir?

Araba çizmek, çizim becerilerinizi geliştirmenin harika bir yoludur. Ayrıca arabaların nasıl çalıştığını ve onları neyin hareket ettirdiğini öğrenmeye başlamanın eğlenceli bir yolu. Ve eğer bir yetişkinseniz, kendiniz veya aileniz için satın almak isteyebileceğiniz arabalar hakkında bilgi edinmenin ilginç bir yolu olabilir.

Bu yazıda size sadece 8 adımda sıfırdan nasıl araba çizileceğini göstereceğiz!

Hadi Başlayalım!

Kağıdınızın alt kısmına iki küçük daire çizin. Bu, arabanızın tekerleklerinin iç taslağı olacaktır.
araba çizimi adım 1

Mükemmel bir daire şeklini serbest bırakabilirseniz endişelenmeyin! Kusursuz bir daireyi hızlı ve kolay bir şekilde çizmenize yardımcı olan bir çizim aracı olan bir pusulayı her zaman kullanabilirsiniz.

Adım:2 – Arabanın Tekerleklerini çizin

Önceki adımda çizdiğimiz küçük daireleri çevreleyen iki daire daha çizin. Daire şekillerini çizmeyi bitirdikten sonra, resimde gösterildiği gibi bir çift tekerlek gibi görünmelidir. Tekerlekler de yaklaşık bir inç uzakta olmalıdır.

araba çizimi adım 2

Adım:3 – Tekerleklere tampon çizin!

Her iki tekerleği birbirine bağlayan uzun, dar dikdörtgen bir şekil çizin. Tampon arabanın temeli olacak, bu yüzden arabanızın olmasını istediğiniz kadar uzun olduğundan emin olun.

araba çizimi adım 3

Adım:4 – Arabanın gövde hatlarını çizin

Tamponun hemen üzerinde, tamponun diğer ucuna kadar uzanan aşağı doğru eğimli çizgiler çizerek otomobilin gövdesinin ana hatlarını yapılandırın. Ana hat aşağı doğru eğimli iki çizgiden oluşur: kaput için küçük bir kavisli çizgi arabanın çatısını oluşturmak üzere nispeten daha büyük bir kavisli çizgiye bağlanır,

araba çizimi adım 4

Adım:5 – Ön kapı ve Pencerelerini çizin

Çatının sol tarafında, çatının ana hatlarını izleyerek kavisli bir çizgi çizin. Ardından, eğri çizginin her iki ucunu sola bakan 90 derecelik bir açı çizgisiyle birleştirin.

araba pencere çizimi

Adım:6 – Arka Kapı Pencerelerini çizin

İki eşit ve orantılı araba penceresi oluşturmak için önceki adımı arabanın diğer tarafında tekrarlayın. Ön cam, arka camdan biraz daha büyük olmalıdır.

araba nasıl çizilir

Adım:7 – Ön kapı ana hatlarını çizin

Ön camın hemen altına kavisli köşeleri olan kare bir şekil çizerek ön kapıyı oluşturun. Ön camın ve ön kapının aynı hizada ve eşit olması gerektiğini unutmayın.

adım adım araba resmi çizimi

Adım:8 – Ön ve Arka far çizimlerini yapın

Şimdi, daha gerçekçi görünmesi için araca ayrıntılar eklemenin zamanı geldi. Far ve stop lambası oluşturmak için arabanın her iki ucuna yarım daire şekilleri çizerek başlayın. Işıklar, arabanın tamponunun hemen üstüne yerleştirilmelidir.

araba çizimi

Artık başarılı bir şekilde bir araba çizdiğinize göre, en heyecan verici kısma, harika araba çiziminizi renklendirme zamanı geldi! Devam edin ve arabanızı canlı ve renkli hale getirmek için renkleri seçin!

Arabalar çok çeşitli tasarımlarda gelir ve her renkte bulunur. Yani favori bir renginiz varsa, büyük ihtimalle o renge sahip bir araba vardır.

Bu, arabanızı renklendirirken seçim yapabileceğiniz birçok renk seçeneği sunar.

Araba Boyama Sayfası

Araba çizmek herkesin bildiği gibi zordur, ancak bu 3 ipucu onu sorunsuz bir sürüş haline getirecektir!

Bir araba çizimi yapmayı öğrenmek, en deneyimli sanatçıyı bile korkutabilecek bir meydan okumadır!

Bu yüzden size bunu çok daha kolay hale getirmenin birkaç yolunu göstereceğiz. Herhangi bir çizim zorluğunda olduğu gibi, referans malzeme kullanmak bir dünya fark yaratabilir.

Çok sayıda araba fotoğrafına bakmak sadece bunu çizmeyi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda bunu farklı türde bir arabaya benzetmek isterseniz de yardımcı olacaktır. Eğer araba çizimini hangi renklere boyanması gerektiğini merak ediyorsanız sıradaki resimde araba boyama sayfası renklerini görebilirsiniz!

araba boyama

Başa dön tuşu