25+ Kolay Çizim Fikirleri

Kolay Çizim fikirleri arayan bir grafiker veya Çizime yeni başlayan biriyseniz başka yere bakmanıza hiç gerek yoktur. Sizler için 25’den fazla kolay çizim eskizlerini bir araya topladım.

Yeni başlayanlar için hazırladığım bu içerikten sonra tüm çizim arşivimin yer aldığı KOLAY ÇİZİMLER sayfamızı ziyaret etmeyi sakın unutmayın.

Yazı içerisinden yer alan çizimlerin tamamı Eskiz çizimidir. Yani pratik yaparak elinizi alıştırmanız için; Karakalem kullanarak beyaz kağıt üzerinde sürekli denemeler yaparak, en doğru ve güzel çizime ulaşana kadar çizmeye devam etmelisiniz. 😊

Eskiz çizimlerinizin mükemmel olmasına gerek yoktur. Çünkü eskizler deneme amaçlı yapılan ve çizim yeteneğinizi geliştirmek için kullanılan bir yöntemdir. Bunun için aşağıda paylaştığım Kolay Çizim Fikirlerine bakarak benzer çizimleri yapmaya çalışın! 🎨 Kağıt ve Çizim kalemleriniz hazır ise hadi başlayalım!

Yavru Kaplumbağa

Sevimli bir HAYVAN ÇİZİMLERİ arıyorsanız, bu sevimli bebek kaplumbağa çizimini yapmalısınız. 🙂 Her ne kadar çizimde çok fazla ayrıntı var gibi de görünse; çizimler arasındaki oran orantıyı kurarak bu çizimi yapabileceğinizi düşünüyorum.

çizim fikirleri yavru kaplumbağa çizimi

Küçük Köpekbalığı

MİNİMAL DÖVME MODELLERİ yazım içerisinde de sizlerle paylaştığım, küçük ve basit dövme çizimleri arayanlarında tercih ettiği bir çizim. Küçük bir köpek balığı çizmeye ne dersiniz?

Yeni başlayanlar için kolay bir çizim arıyorsanız, bu köpekbalığı çizimden daha kolay bir şey bulamazsınız. Çocuklarınız var ise bu çizim örneği çocuklarınız için sevimli bir dost olabilir. Basit resim çizmeyi seviyorum, sizlerde bana eşlik ederek bu rahatlatıcı ve eğlenceli çizimi beraber yapabiliriz.

kolay çizim fikirleri yavru köpekbalığı

Bebek Timsah Çizimi

Bir Timsah’ın bu kadar sevimli olabileceğiniz düşünmüşüydünüz. 😅 Eğer sizlerde benim gibi hayvan sever biriyseniz bu çizimi yaparken kesinlikle keyif alacağınızı düşünüyorum. Yeni başlayanlar için hazırladığım bu eskiz çizimi örneğinde 2 farklı açılan görsel ekledim. Hoşunuza giden bir çizimi yapabilirsiniz, belki iki çizimi birden yapabilirsiniz. 🥰

kolay çizim fikirleri bebek timsah

Yılbaşı Çizimleri

Yeni yılın gelmesiyle beraber Noel Baba, Kardan Adam gibi çizim etkinliklerini çok sık yaparız. Bunun için KAĞITTAN KARDAN ADAM YAPIMI yazımızı kesinlikle okumanızı ve çocuğunuzla beraber yılbaşı etkinliği düzenlemenizi tavsiye ederim. 😀

Bu örneğimizde ise Yılbaşı için küçük ve sevimli bir balkabağı çizimi yapıp daha sonrasında boyama kalemlerimiz ile renklendireceğiz.

basit çizimler balkabağı

Elbise Çizimleri

Kız çocuklarının en çok severek yaptığı çizimlerden birisi olarak Elbise Çizimlerini tercih etmektedirler. Aşağıda sizinle paylaştığım 15 farklı elbise çizimi içerisinden hoşunuza gideni çok kolay bir şekilde çizip daha sonrasında boyama kalemlerinizle renklendirebilirsiniz. 😀

elbise çizimleri

Sevimli Kedi Nasıl Çizilir?

Bir kedi çiziminin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız bu kolay çizim adımlarını çizerek çok kolay şekilde yapabilirsiniz. Bu çizimi yaptıktan sonra daha iyi ve zor çizimler örnekleri için KARAKALEM KEDİ ÇİZİMİ yazımı ziyaret ediniz 🙂

kedi çizimi

Gül Resmi Nasıl Çizilir?

Çiçek çizmekle ilgileniyorsanız, bu basit eğitim size üç adımda nasıl gül çizileceğini gösterecek. Bu adım adım öğretici, çiçek çizmeyi kolaylaştırır. Gülünüzü daha da güzelleştirmek için renklendirdiğinizden emin olun.

kolay gül çizim fikri

Penguen Çizimi

İşte küçük bir penguenin basit bir çizimi. Bu, yeni başlayanlar için mükemmel olan kolay bir çizimdir. Pengueninize, gagayı sarı veya turuncuya boyamak gibi bir renk patlaması bile ekleyebilirsiniz.

 

penguen çizimi

Gökyüzü ve Gezegen

Gezegen çizimlerini seviyorum, bu yüzden bu koleksiyona birkaç tane ekledim. Bu çizim, gezegenin içinde bir palmiye ağacı ve kum bulunan bir gezegen ve yıldızlardır. Her şeyi renklendirseydin bu daha da iyi görünürdü.

kolay çizim fikirleri gezegen

El Çizimi

Bu yeni başlayanlar için uygun olmasa da, el çizmeyi öğrenen herkes için faydalı olacağını düşündüm. Eller, sanatçıların çizmesi en zor vücut kısımlarından biridir. Bu öğretici, farklı el şekillerinin ve hareketlerinin nasıl çizileceğini açıklar.

 

kolay el çizimi nasıl yapılır

Ampuldeki Çiçekler

Ampulün içindeki bu çiçek çizimine bayılıyorum. Bu taslağı bitirdikten sonra, duvarınıza asmak harika görünecek. Biraz daha öne çıkarmak için biraz renk bile ekleyebilirsiniz.

kolay ampül içindeki çiçek çizimi

Başa dön tuşu