Güneş Çizimi

Yaşadığımız gezegenin ? neden dünya üzerindeki yaşanılabilir bir yer olduğunu hiç düşündünüz mü? Bu güneş sayesinde oluyor ve güneş ile dünya arasındaki mesafeden altındaki gizli sırda yatıyor. ? Geceleri gök yüzünde beliren harika yıldızlar ⭐ bizden 150 milyon kilometre uzakta olmasına rağmen çok güzel gözüküyorlar.

Bu çizim eğitimimizde adım adım Güneş Çizimi yapacağınız. 3 kolay adımda Kawaii görünümlü güneş resmi çizip daha sonrasında boyama kalemleriniz için renklendirilebilir güneş boyama sayfasını sizlerle paylaşacağım. Kağıt ve boyama kalemleriniz hazır ise hadi gelin hep beraber bu çizimi en kolay şekilde nasıl çizileceğini öğrenelim.

Güneş hakkında kısa bilgiler ?

  1. Güneş sisteminin merkezinde yer alan yıldızlar ve bu gezegendeki en büyük elektromanyetik radyasyon kaynağı olan bir sistemdir.
  2. Dünyamızda yaşam kaynağı güneş sayesindedir. Çeşitli ilkim ve bitki örtüsünü güneş sistemi oluşturmaktadır.

Adım adım Kolay Kawaii Güneş Çizimi

Kawaii görünümlü kolay güneş resmi çizimi için; adım adım eğitim içeriğimin püf noktaları

  • Yuvarlak şeklinde büyük bir daire çizerek güneş çemberini oluşturun.
  • Sevimli bir Kawaii görünümü katmak için daire içerisine göz ve dudak çizimi yaparak yüz ifadesi verin.
  • Güneş ışıklarını belirtmen için çember etrafına üçgen çizimi yapın.

Çizim için Boyama Kalemleriniz ve beyaz A4 kağıtlarınız hazır ise; adım adım çizim rehberimize başlayalım!

1. Adım : Yuvarlak bir daire çizin!

Tüm yıldızlar gibi, Güneş ☀️de küresel bir şekle sahiptir , bu yüzden onu Dünya’dan gördüğümüz gibi kalarak büyük bir daire? çizerek temsil edeceğiz .??

güneş daire çizimi

2. Adım : Daire içerisine yüz çizimi yapın!

Şimdi ?kocaman yıldızımızın bize sağladığı büyük faydalar açısından tüm iyiliğini, sıcaklığıyla sevimli küçük gözleri ? ve hoş bir gülümsemesini ? çizerek sembolize edeceğiz . Bunu yapmak için, içinde iki beyaz elips ve altlarında ağzını temsil eden yarım ay veya karpuz olacak iki siyah küre yapacağız . ??

güneş göz çizimi

3. Adım : Çember etrafına güneş ışınlarını çizin!

Güneş’in elektromanyetik dalgalar yoluyla yaydığı enerji olan güneş radyasyonu sayesinde gezegenimizde yaşamın gelişmesi mümkündür ???. Bu harika etkiyi temsil etmek için , şekilde gösterildiği gibi, parlak küremizin etrafına sırasıyla serpiştirilmiş bir dizi küçük ve orta üçgeni izleyerek ilerleyeceğiz. ☀️

güneş nasıl çizilir

Güneş Boyama Sayfası

güneş boyama sayfası

Bu yazımızda sizlere Güneş Çizimi nasıl yapılacağınız adım adım çizim rehberimizle çok kolay bir şekilde anlatmaya çalıştık. Benler çizimlerimizin tamamı için KOLAY ÇİZİMLER sayfamızı ziyaret edebilir veya BOYAMA SAYFASI adresimizi ziyaret ederek çocuklar için A4 – PDF formatında yazdırılabilir boyama sayfası etkinlikleri içeriğimize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. ❤

anahtar kelimeler: güneş çizimi, güneş resmi çizimi, güneş çizimi kolay, güneş resmi çizimi, en güzel güneş çizimi

KOLAY ÇİZİM FİKİRLERİ


Başa dön tuşu