Şemsiye Çizimi

Yağmurlu bir günde veya herhangi bir günde şemsiye resmi çizmeyi öğrenmek kesinlikle eğlenceli bir etkinliktir. Kolay çizim yöntemi ile büyük bir şemsiye resmi çizdikten sonra şemsiye üzerinde yer alan desenleri boyama kalemlerinizle renklendirebilirsiniz.

Şemsiye Hakkında Kısa Bilgiler:

Şemsiye: Üst kısmında bulunan metal bir etrafında desteklenerek dairesel bir görünüm oluşturulan ve etrafı su geçirmeyen bir bezle kaplanmış araçtır. En çok yağmurlu veya güneşli günlerde kullanılır.

Çocuklar için hazırladığımız bu çizim eğitimimizde 2 farklı tür şemsiye çizimini sizlerle paylaşacağız. İlk olarak oldukça basit ve düz çizgilerle herkesin çizebileceği basit bir çizim ve daha sonrasında gerçekçi bir görünümlü şemsiye çizimi yapacağız.

KOLAY ÇİZİMLER


Adım adım Şemsiye Çizim Rehberi

Eğer bu çizimi en kolay bir şekilde yapmak istiyorsanız ilk olarak yarım bir daire çizin ve daha sonrasında altına eğriler çizerek şemsiyenin üst kısmını oluşturun.

Daha sonrasında şemsiyeyi tutmak için; çizmiş olduğumuz nesnenin tam orta noktasında düz çizgi ile aşağıya doğru çizim yaparak tutacak kısmını yapın ve daha sonra detay çizimi ve renklendirmesini yaparak şemsiye çizimini tamamlayın. 😊

adım adım şemsiye çizimi

ÇİZİM FİKİRLERİ


3D Karakalem Şemsiye Çizimi

3d karakalem şemsiye çizimi

Bu yazımızda sizlere Şemsiye Nasıl Çizilir? eğitimini adım adım çizim rehberimizle en kolay şekilde anlatmaya çalıştık. Kolay çizimler içiriğimizin tamamını KOLAY ÇİZİMLER sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Anahtar Kelimeler: şemsiye çizimi, kolay şemsiye çizimi, şemsiye resmi çizimi, şemsiye çizimi kolay, kapalı şemsiye çizimi

Başa dön tuşu