Yumurta Nasıl Çizilir?

Yumurta Resmi nasıl Çizilir? Adım adım çizim rehberimizi takip ederek çok kolay bir şekilde Yumurta Resmi Çizimini Öğrenebilirsiniz.

Yumurta oldukça inanılmaz bir doğa harikasıdır, çünkü Kuşlar, Timsahlar gibi hayvanlar minik bebeklerinin üremesi için doğum yaparak yumurtlarlar.

Her sabah kahvaltısında karşılaştığımız yumurtalar Tavukların yumurtlamasıyla meydana gelmektedir. Eğer bir tavuk yumurtası üzerine bir tavuk yatarsa (kuluçka) yumurtanın içerisinden civciv çıkar. 🐣🐤

Minik Kuşlardan tutunda büyük deve kuşlarına kadar farklı boyutlarda yumurtalar yer almaktadır. Bu Kolay Çizimler eğitim içeriğimizde sizlerle beraber gerçekçi bir Yumurtanın nasıl çizildiğini adım adım öğreneceğiniz. 😊

Çizim Malzemeleri

  • Başlangıç için Karakalem (Kurşun Kalem)
  • Çizimi tamamladıktan sonra Siyah Renk Çizim kalemi
  • Yanlış çizimleri düzeltmek için silgi
  • Boyama Sayfasını Renklendirmek için: Pastel Boya – Sulu Boya tercih edebilirsiniz..

Adım adım Yumurta Resmi Nasıl Çizilir?

Yumurta resmini en kolay şekilde çizmek için GEOMETRİK ÇEKİLLER üzerinden çizime başlıyoruz. Öncelik olarak yarım bir daire çizimi yapıp, daha sonrasından yumurta çizimini tamamlıyoruz. Son olarak gerçekçi ve BOYAMA SAYFASI için yumurta üzerine küçük desenler ve saman çizimi yapıp Yumurta Çizimini tamamlıyoruz.

adım adım yumurta çizimi

Yumurta Çizimi (Eğitim)

Çizim gerekli kağıt ve kalemleriniz hazır ise hemen çizime geçelim! Aşağıdaki Adım adım çizim rehberimizi sabırla ve sizlere öğrettiğim gibi uygularsanız bu sevimli ve basit Yumurta Resmi çiziminin aynısını sizlerde yapabilirsiniz.

1. Adım: Üst kısmını Çizin

Yumurtalar çok farklı ve basit bir tasarıma sahip olsa da ilk çizim adımımızda yarım daire çizimi yaparak yumurtanın üst sivri kısmını oluşturuyoruz.

yumurta çizimi adım 1

2. Adım: Alt kısmını çizin

Yapmış olduğumuz yumurta çiziminin üst kısmından sonra sıra geldi alt kısmını çizmeye. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta yumurtanın üst kısmı sivri, alt kısmı ise daha düz ve kavislidir.

adim adim yumurta cizimi

3. Adım: Desen Çizimini Yapın

Çocuklar için Yumurta Boyama Sayfası olarak da kullanabileceğiniz bu çizimde: 3. Adım olarak yumurta yüzeyine desen çizimi yaparak Dinozor Yumurtası görünümü verebilirsiniz.

yumurta boyama sayfası

4. Adım: Saman çizimi yapın

Yine bir detay çizimi olarak; Yumurtanın alt kısmı için, Düz çizgiler kullanarak saman görünümü verin.

yumurta resmi çizimi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu