2. Sınıf Kolay Hayvan Çizimleri

2. Sınıf öğrencileri için hazırladığımız en kolay hayvanlar çizim eğitimlerini bir arada topladık. Okul Öncesi, İlk okul resim faaliyetlerinde kullanabileceğiniz 10+ farklı Hayvan Resmi Çizim arşivimizi sizlerle paylaşıyorum.

Okul öncesi, 1. ve 2. Sınıf için hazırladığımız birbirinden kolay HAYVAN ÇİZİMİ arşivim içerisinde; Çocukların çizmesini en çok sevdiği evcil hayvanlardan Kaplumbağa, Civciv, Balık, Penguen gibi hayvanların en basit şekilde ve adım adım çizim rehberine ulaşabilirsiniz. 😊

Çizim kağıtlarınız ve Boyama kalemleriniz hazır ise aşağıda listelediğim içeriklerin üzerine tıklayarak kolay ve adım adım çizim rehberine ulaşabilirsiniz. 🎨😀

Kelebek Çizimi

Kelebek çizimini temel çizim karakterini kullanarak yapacağınız. Yuvarlak bir çember ve eğri çizmesini bilen herkes bu çizimi kolaylıkla yapacaktır. Adım adım kelebek çizimi ve Resimli kolajımızı sizlerle paylaşıyorum.

adım adım kelebek çizimi

 1. Yuvarlak bir daire çizerek kelebek yüz ve gövde çizimi oluşturun.
 2. Tırtıl kuyruğu çizimi için dalgalı şekilde küçük çizgiler çizin.
 3. Kelebek kanadını oluşturmak için; çizmiş olduğunuz gövdenin her iki tarafına kanat çizimini yapın.
 4. Kanat içerisine kelebek tüy detaylarını çizin.
 5. Son olarak beneklerini göstererek Kelebek Çizimini tamamlayın

Panda Çizimi

Hayvan Çizimleri kategorisinde yer alan Panda Çizimini 5 kolay adımda tamamlayarak boyamaya başlayabilirsiniz.

panda çizimi

 1. İki yuvarlak çizerek göz kısmı oluşturun.
 2. Göz etrafına büyük bir çember çizerek yüz kısmını oluşturun.
 3. Daha sonra sevimli bir görünüm katmak için kalp çiziminin üst kısmını oluşturun.
 4. Kalp Çizimini tamamlayın.
 5. Panda pati çizimini yaparak, Sevimli Panda Resmi çiziminizi tamamlayın. 😊

Balık Çizimi

Kolay Balık Çizimi için oluşturduğumuz Kolay Resmini aşağıda ulaşabilirsiniz. Daha sonrasında bu çizimin nasıl yapıldığını adım adım balık çizimi başlığı altından öğrenebilirsiniz. 😀🎈

balık çizimi

Sayılarla Kolay Hayvan Çizimleri

Sayılarla hayvan çizimi, çocuğunuza nasıl hayvan çizileceğini öğretmenin en kolay yoludur. Eğlenceli, kolay ve Eğitici içeriklerimizle rakamlarla hayvan resmi çizmesini öğrenebilirsiniz.

İyi bir hayvan çizimi için sonuç olarak gerçekçi olarak bir görüntü elde etmelisinizdir. Hayvan çizmenin pek çok farklı yolu vardır! Bazı insanlar çok fazla ayrıntı çizmesini sever, bazıları ise karikatür tarzında çizim yapmasını sever, bazıları ise boyama sayfasını renklendirmeyi sever.

sayılarla hayvan çizimi

66’dan köpek çizimi

Kawaii Hayvan Çizimleri

5 kolay adımda çizimi tamamlayabilirsiniz. İlk olarak Kurabiye çizimi için büyük bir çember çizimi yapın. Daha sonra Kedi Yüzü Çizimi yaparak Kawaii çizimine devam edin.

kawaii kedi çizimi

Yarasa Çizimi

Çizim rehberimiz sayesinde aşağıda sizlerle paylaştığım Yarasa Çiziminin nasıl yapıldığını çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Karikatür Çizimleri kategorisinde yer alan diğer tüm çizim eğitimlerimiz için KARİKATÜR ÇİZİMİ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

yarasa çizimi

Uğur Böceği Çizimi

Uğur Böceği Resmi Çiziminin ana hatlarını nasıl oluşturmamız için bir kaç çizim ipuçları;

 1. Küçük yüzlü ve kocaman gözleri, iki küçük anteni ve tatlı bir gülümsemesi olacak.
 2. Vücudunu çizerken yarım kubbe şeklinde çizip, üzerine beneklerini ekleyeceğiz.
 3. Kanatlarını belli etmek için kubbeyi tam orta noktadan bölerek çizimi tamamlayacağız.

uğur böceği çizimi

Dinozor Çizimi

Çizime yeni başlayanlar, yetişkinler ve çocukların bile kolay bir şekilde çizebileceği Sevimli Dinozor Çizimi 8 Kolay Adımla tamamlayabilirsiniz.

dinozor çizimi

Kuş Çizimi

Uçan Kuş nasıl Çizilir? Adım adım çizim rehberimizi takip ederek çok kolay bir şekilde Uçan Kuş Resmi Çizimini Öğrenebilirsiniz.

uçan kuş çizimi kolay

62’den Tavşan Çizimi

Youtube çizim kanalımız 15 Second Drawing sayfası için hazırladığımız 62 Sayısından Tavşan Çizimi eğitim videomuz sadece 15 saniyede. 62 Sayısından tavşan çiziminin nasıl yapıldığını öğrenmek ve aklımızda bir fikir oluşturması için hadi gelin çizim videosu eğitimimizi izleyelim. 😊

https://www.youtube.com/shorts/YI0Ei1EUWTQ

Civciv Çizimi

Civciv tasarımı yapmak için çok basit bir şekilde sizlere rehberlik edeceğim. Bunun için adım adım çizim kılavuzumu sizinle paylaşıyorum. Biraz konsantrasyon ve çizim hevesiyle başlarsanız ortaya gerçekten bir sanat eseri çıkartabilirsiniz. Kağıt ve çizim kalemleriniz hazır ise hadi gelin çizime başlayalım 😃

civciv çizimi

Ördek Çizimi

Kolay bir şekilde çizim yapmanızı sağlamak için oluşturduğumuz ve aşağıda sizlerle paylaştığımız adım adım örnek çizimi eğitimini takip ederek ördek çizimini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Kedi Çizimi

Her seferinde belirtmiş olduğumuz çizim adımları dışına çıkmayarak adım adım sevimli kedi yüzü resmi çizimini tamamlamaya çalışın.

sevimli kedi yüzü çizimi

Yavru Kedi Çizimi

9 Kolay adımda yavru kedi çizimini öğrenebilirsiniz. Gerçekçi bir kedi resmi çizebilmeniz için gerekli tüm eğitim içerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Eğer sizlerde kedi gibi hayvan çizimleri yapmasını seviyorsanız diğer benzer içeriklerimizin tamamına 👉 HAYVAN ÇİZİMLERİ sayfamızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 😊

yavru kedi çizimi

Yavru Köpek Çizimi

Bu adım adım çizim rehberi eğitimimizde sizlere Yavru Köpek Çizimini öğreteceğiniz. Çizimi doğru bir şekilde yapmak için aşağıda yayınladığımız adımlarına birebir uyarak çizimi tamamlamaya çalışın.

Aşağıdaki çizim rehberi fotoğrafı üzerine tıklayarak daha geniş ekranda çizim adımlarını görüntüleyebilirsiniz.

Balık Çizimi

Balıklar solungaçları sayesinden suyun içerisinde nefes alabilen, pullu ve ten rengi bir omurgalı hayvandır. Farklı özellikleri bulunan balıkların çizimini yaparken renkli pullarıyla beraber çizmek sanat becerinizi geliştirir ve ortaya güzel bir sanat eseri çıkartmanın en eğlenceli yoludur.

Başa dön tuşu