Polis Arabası Çizimi

polis arabası çizimi

Öğrencilerimle beraber çizim etkinliği yaptığımda en çok Polis Arabası ve Okul Arabası çizmemizi önerdiler. Polis arabası Araba Çizimleri arasında en zor çizimlerden birisidir. Gerçekçi bir görünüm elde etmek için çizim ayrıntılarını düşünerek sadece 6 kolay adımda yukarıda yer alan çizimin aynısını yapabileceksiniz.

Polis Arabası çizimi her ne kadar zor gibi görünse de, çocuklar için oluşturulduğumuz bu çizim rehberi sayesinde kolay yoldan ve basit bir şekilde nasıl kolay çizim yapacağınızı öğreneceksiniz. Kağıt ve Boyama Kalemleriniz hazır ise çizime geçelim! ??

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ? ARABA BOYAMA SAYFASI

Adım Adım Polis Arabası Çizimi

Bir polis arabası çizmek kolaydır. Basit şekiller ve çizgiler kullanarak bir polis arabası çizebilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey, polis arabasının gövdesi için oval bir şekil çizmek. Ardından, oval şeklin her iki tarafına farlar için iki küçük daire çizin. Ardından, farları birbirine bağlayan ve arabanın gövdesinin önüne kadar uzanan iki çizgi çizin. Ardından, oval şeklin her iki tarafına tekerlekler için iki uzun dikdörtgen çizin. Son olarak, gerektiğinde ek çizgiler veya şekiller kullanarak ön cam silecekleri, yan aynalar ve diğer özellikler gibi ayrıntıları ekleyin!

adım adım polis arabası çizimi

Yazdırılabilir Boyama Sayfası

polis arabası boyama sayfası

Çizim için gerekli malzemeler

  • Siyah renk çizim kalemi (Kurşun Kalem)
  • Beyaz renk A4 kağıdı
  • Çizimi renklendirme için Boyama Kalemleri (Pastel – Kuru Boya)
  • Yanlış çizimleri silmek için silgi

Çizim Eğitimi

Araba çizimini en kolay şekilde çizebilmeniz için; sırasıyla aşağıda paylaştığım çizim adımlarını uygulayarak bu çizimi tamamlayabilirsiniz. Çocuklar için ortalama çizim süresi 20 dakika sürmektedir.

polis arabası çizimi

polis arabası çizimi

polis arabası çizimi

polis arabası çizimi

polis arabası çizimi

polis arabası çizimi

polis arabası çizimi

polis arabası çizimi

Başa dön tuşu