3 Boyutlu Yıldız Nasıl Çizilir?

Çocuklar için hazırladığımız 3 Boyutlu Yıldız Çizimi eğitimimizde: Adım adım Yıldız Resminin nasıl çizilebileceğini öğrenin!

Bu çizim eğitimimizde 3D Boyutlu bir Yıldız Çizimi yapacağınız! Daha önceki basit çizim eğitimlerimize göre biraz zor bir Yıldız Çizimi olmasına rağmen, Aşağıdaki sizlerle paylaştığım adım adım çizim rehberini takip ederek bu zor çizimi çok kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Yıldız çizimi eğitim içeriğimizden sonra, ilginizi çekeceğini düşündüğüm benzer çizimleri sizlerle paylaşmak istedim. Bu listeye kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederim. ?

 1. Yazdırılabilir Çizgi Çalışması Etkinlikleri
 2. 3D Geometrik Şekil Çizim Etkinlikleri
 3. Çocuklar için Özel Etkinlikler

Çizim Malzemeleri

 • Başlangıç için Karakalem (Kurşun Kalem)
 • Çizimi tamamladıktan sonra Siyah Renk Çizim kalemi
 • Yanlış çizimleri düzeltmek için silgi
 • Boyama Sayfasını Renklendirmek için: Pastel Boya – Sulu Boya tercih edebilirsiniz..

Adım Adım 3 Boyutlu Yıldız Çizimi

6 kolay adımda sırasıyla en kolay şekilde 3D Yıldız çizimi için aşağıdaki çizim adımlarını takip ederek çizimini yapabilirsiniz. Kolaj çizimi dışında sırasıyla tüm adımların çizim yöntemlerini (Aşağı sayfada) tek tek açıklamalı olarak anlatımları da yer almaktadır.

adım adım 3 boyutlu yıldız çizimi

Çizim İpuçları (Nasıl Çizilir)

 • Sayfasının ortasına büyük bir + işareti çizin.
 • Çizimin tam orta noktasına X çizimi yapın.
 • X çizimin ortasına daha küçük bir x çizimi yapın
 • Ortaya çıkan şeklin uçlarını birleştirince Yıldız Çizimini oluşturmuş olacaksınız.

Sonra olarak bu Yıldız Boyama Sayfasını oluşturduğunuz bu çizimi Sarı ve Geri Renk boyama kalemlerinizle renklendirebilirsiniz. Anaokulu için pastel Boya, Üst sınıflar için ise; Sulu Boyama ile etkinlik düzenleyebilirsiniz.

Yıldız Boyama Sayfası

Bu çizimi direkt olarak Boyama Sayfası Etkinliği olarak kullanmak isteyenler için hazırladığımız Yıldız Boyama Sayfası Resim ve PDF olarak aşağıdaki paylaşımımızdan bilgisayarınıza indirerek A4 kağıdına yazdırarak boyama başlayabilirsiniz. ?

yıldız boyama sayfası

Bu çizim eğitimizde sizlere Adım Adım 3 Boyutlu Yıldız Çizimi Nasıl Çizilir? içeriğimizi paylaştık. Benzer çizim örnekleri için KOLAY ÇİZİMLER veya Anaokulu ve Okulöncesi eğitim ve etkinlikleri için ÇOCUKLAR İÇİN sayfamızı ziyaret ederek daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu