Karakalem ile Çizilmiş Kolay Manzara Resmi Çizimleri – Adım adım Çizim Rehberi

Karakalemle çizime yeni başlayan arkadaşlar için Manzara Resmi Çizim örnekleri, Adım adım kolay yoldan çizim örnekleri ve Çizim Videosu içeriğimiz;

Öncelik olarak manzara resmi içerisinde yer alan basit örneklerin çizimleri üzerinden başlayacağız. Bunun sizlere Ağaç Çizimleri başlığı altından 3 farklı çizim örneğiniz ve adım adım çizim rehberini paylaşacağım.

Daha sonrasında Kolaydan – Zora doğru farklı tip Manzara Resmi çizim örneklerini sırasıyla bakacağız. Çizim Kalemlerimiz ve Kağıtlarımız hazır ise Karakalem Ağaç Çizimi örnekleriyle başlayalım. 😊🎨

Ağaç Çizimi

Farklı tip ağaç resmi çizimi vardır. Bunlar arasında farklılıkların asıl sebebi ağaç gövdesinden başlayıp yaprak türlerine göre değişmektedir. Aşağıda sizlere 5 farklı Karakalem Çizimi paylaştım. İçerisinden hoşuna giden 2 farklı tipi karakalem ile çizmeye çalışın.

karakalem ağaç çizimi

Manzara resmi çizmek istediğiniz ağaç seçimini yaparak öncelik olarak buna yoğunlaşın. Bu çizimi öğrendikten ve gerçekten elinizin alıştığını ve iyi çizdiğini düşündüğünüz zaman bir alttaki çizim örnekleriyle değiştirmeye devam edin.

ağaç manzara çizimi

Bir sonraki adımda gölgelendirme işlemine devam edin. Buradaki amaç ağaç detaylarını daha belirgin ve canlı göstermektedir. Daha sonrasında Manzara Resmini tamamlamak için ek materyal çizimlerine başvurun.

Bunun için çizim içerisine Taş Çizimi, Çit Çizimi gibi farklı örnekler ile çoğaltabilirsiniz.

Karakalem Manzara Çizimi

Çizimde profesyonelleşmek isteyenler için hazırladığım örnek bir çizim. Her ne kadar zor bir çizim gibi görünse de bir kaç kere çizmeyi denediğinizde kendinizi geliştirdiğinizi göreceksiniz.

Her çizim denemenizde; bir önceki çizim hatalarınızı yapmayacaksınız.

karakalem manzara resmi çizimi

Çizimler arasındaki Oran / Orantı yani büyüklük küçüklük algınız ile Ağaç, Dağ, Su akıntısı gibi detayları doğru boyutlarda orantılı bir şekilde çizmeyi başarabileceksiniz.

Karakalem Çizim Örnekleri

Başa dön tuşu