Çocuklar için Kolay 3D (3 Boyutlu) Çizimler

3D çizimler yapmanın en kolay yolunu aşağıda sizinle paylaştığım adım adım çizim rehberini takip ederek çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

3D çizimler karakalem ile yapılması daha kolaydır. Eğer 3 boyutlu çizimler nasıl yapılır diye merak ediyorsanız sizlere ilk tavsiyem Karakalem Çizimlerinde yer alan örnekler gibi, kolayca silip düzelteceğiniz bir kurşun çizim kalemi kullanmanız olacaktır.

Çizime yeni başlayanlar ve 3 boyutlu çizimlere merakı olanlar öncelik olarak kareli deftere çizim yaparak başlayabilirler. Çizim yaparken sayfa içerisindeki kare kutuları takip ederek benzer bir resmi çok kolay bir şekilde çizebilirsiniz. Örnek olarak 1 adet kareli deftere çizilebilecek 3 boyutlu çizim bırakıyorum.

kareli deftere kolay şekil çizimleri

Eğer buna benzer daha fazla örnek arıyorsanız Kareli deftere yapabileceğiniz 3D Kolay Çizimler (3 Boyutlu) yazımı okuyabilirsiniz. 😊

Easy 3D drawing for kids

How to Draw Optical Illusions and 3d Art Step by Step Guide

https://www.youtube.com/shorts/hsxfbDWWmKg

Adım adım 3 Boyutlu Çizim Nasıl Yapılır?

Üç boyutlu kolay bir çizim yapma için sadece düz çizgiler kullanacağınızı biliyor muydunuz? Aşağıda sizinle paylaştığım çizim adımlarını takip ederek sizlerle kolay bir şekilde bu çizimi tamamlayabilirsiniz.

  1. Kağıdın tam ortasına kare çizimi yapın.
  2. Çizil içerisini merkez noktalarından bölecek şekilde + işaretiyle 4 eşit kısma bölün.
  3. Oluşan 4 adet küçük karelerin uç noktasından birer dik çizgi indirin.
  4. Çizgilerin ucuna birer kare çizimi yapın.
  5. 3 Boyutlu görsel illüzyon görünümü vermek için siyah ve kurşun kalemlerinizle gölgelendirerek çizimi tamamlayın.

3 boyutlu kolay cizimler

Benzer Çizimler

Başa dön tuşu